Gorące tematy

To już koniec. Ostatni dzień Harry’ego i Meghan z książęcymi tytułami

Gorące tematy


Zgodnie ze swoją decyzją, 31. marca Harry i Meghan żegnają się z tytułami księcia i księżnej Sussex. Po dwóch latach wspólnego życia w rodzinie królewskiej, para nie będzie mogła posługiwać się tytułami Jej/Jego Królewskiej wysokości. Wspominamy ich najpiękniejsze momenty na królewskim dworze.

Decyzja Meghan i Harry'ego

9 stycznia 2020 roku Meghan i Harry ogłosili, że odchodzą z dworu królewskiego. Jak tłumaczyli, powodem była chęć uniezależnienia się finansowego. Swoją decyzję podali bez wcześniejszych konsultacji z rodziną. Królowa Elżbieta wydała oświadczenie, w którym podkreśliła, że w pełni wspiera decyzję Harry’ego i Meghan o rozpoczęciu nowego życia jako młoda rodzina. Nie oznacza to jednak, że jest zwolenniczką tej decyzji.

Harry i Meghan wraz z 10-miesięcznym synkiem Archiem już przeprowadzili się do Kanady, a następnie do Stanów Zjednoczonych. Na razie nie wiadomo, kiedy powrócą do Wielkiej Brytanii na dłużej.

Pożegnanie z dworem królewskim

Harry i Meghan ostatni raz w roli "Royalsów" wystąpili podczas Dnia Wspólnoty Narodów. Z tej okazji odbyła się uroczysta msza, na której pojawili się wszyscy członkowie rodziny królewskiej. Według wcześniejszych zapowiedzi, było to ostatnie wyjście małżonków jako "The Royal Sussex". Para na swoim oficjalnym Instagramie opublikowała oświadczenie połączone z pożegnaniem. Na razie rezygnuje z aktywności w mediach społecznościowych.

Dziękujemy za wsparcie, za inspiracje i wspólne zaangażowanie w czynieniu dobra na świecie. Czekamy z niecierpliwością, żeby znowu móc się z wami skontaktować. A do tego momentu, dbajcie o siebie i o innych.

- napisali Harry i Meghan.

W ramach przygotowań do życia poza królewskim dworem zatrudnili nową szefową biura. Catherine St. Laurent ma wypracować nowy model ich aktywności publicznej. Rozwiązała się też podobno kontrowersyjna sprawa bezpieczeństwa rodziny. Książę Karol ma dokładać 2 mln funtów rocznie do ich ochrony w USA.

Zobacz też:

Autor: Anna Korytowska

Źródło: x-news

Pozostałe wiadomości