Gorące tematy

We Władysławowie znajdziesz przestrzeń dla siebie. Oto wyjątkowe miejsca, w których ukryjesz się przed tłokiem

Gorące tematy

We Władysławowie znajdziesz przestrzeń dla siebie

Olivier Janiak po raz kolejny udał się na północ Polski. Wzdłuż Bałtyku i Zatoki Puckiej na terenie paru krajobrazowego odwiedził miejsce, w którym doświadczyć można czterech pór roku. Urzekający zakątek kraju, który fascynuje różnorodnością, a jego pasjonatów z roku na rok przybywa, to oczywiście Władysławowo.

Wakacje: kierunek Władysławowo

Gmina Władysławowo to nie tylko piękna przyroda i szerokie plaże. Znajdziemy tu drogi rowerowe z rozbudowaną infrastrukturą. Ale ton ie wszystko, dogodne położenie miejscowości sprzyja wielu formom rekreacji.

- Mamy tu piękny akcent Zatoki Puckiej, który uważany jest za specjalistów za jeden z dwóch najlepszych w Europie do uprawiania kitesurfingu i windserfingu - opowiadał Janusz Nowicki, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji we Władysławowie.

- Oprócz morza mamy tutaj także rzeki, wysokie klify, mnóstwo lasów. Są trasy nordic walking, spływy kajakowe, a z rana jest joga na plaży. Są miejsca, gdzie można ukryć się przed tłokiem, który jest tu w sezonie letnim. Wszystkie wakacje spędzał tu maestro Penderecki, który podkreślał, że jego 80 proc. utworów powstawało właśnie tu. Władysławowo daje także inspiracje malarzom i fotografom - dodał Szymon Redlin, sołtys Jastrzębiej Góry.

Co zobaczyć we Władysławowie i okolicach?

Gmina Władysławowo ma za sobą także kawał historii. Trudno o drugie tak zróżnicowane miejsce na polskim wybrzeżu.

- Gmina Władysławowo to zbiór miejscowości najdalej na północ wysuniętych w Polsce. Władysławowo leży najdalej w tym kierunku. Doświadczymy tu najdłuższych dni i nocy. Zdarzają się też zorze polarne - zachęcał do odwiedzenia swoich rejonów Szymon Redlin, sołtys Jastrzębiej Góry.

Na szczególną uwagę zasługują także tutejsze latarnie morskie. Od wielu lat kierowane są przez ludzi, którzy kochają to miejsce.

- Poznałem tutaj żonę i okazało się, że jest córką latarnika. Mój teść pracował tu łącznie przez 40 lat. Kiedy przechodził na emeryturę, zająłem jego miejsce - opowiadał Andrzej Sikorra, latarnik

- Dzisiaj poświęcam wszystko latarni morskiej. Można tu przyjechać i zobaczyć dwie jedyne latarnie obok siebie. Starsza jest z 1982 roku i działa do dziś. A druga z nich pierwszy raz od 147 lat została udostępniona do zwiedzania - dodał.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości