Gorące tematy

Kolejny noworodek pozostawiony w "Oknie Życia". Dziecko miało niezabezpieczoną pępowinę

Gorące tematy

x-news

W środę nazaretanki z Domu Matki i Dziecka Caritas w Bielsku-Białej w Oknie Życia znalazły noworodka. Chłopiec urodził się 26 sierpnia i jest zdrowy. Zgodnie z procedurami, niemowlak trafił do szpitala. W Warszawie przy klasztorze sióstr franciszkanek Rodziny Maryi pozostawiono osiemnaste dziecko, jest to dziewczynka urodzona 24 sierpnia.

Dziecko w "Oknie życia"

Dyrektor diecezjalnego Caritas ks. Robert Kurpios poinformował, że w środę, o godzinie 23.10 w Oknie Życia w Bielsku-Białej usłyszano alarm. Nazaretanki z Domu Matki i Dziecka Caritas znalazły porzuconego chłopca.

W Oknie Życia ktoś pozostawił nowo narodzonego chłopca. Natychmiast rozległ się alarm. Następnie, zgodnie z procedurą, po zabezpieczeniu noworodka przez siostry zakonne, chłopczyk został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Dziecko – z niezabezpieczoną pępowiną i zawinięte w poszewkę – jest zdrowe, choć wyziębione. Ktoś zostawił także karteczkę z datą i godziną jego narodzin: +26 sierpnia, 16.45+

– wskazał.

To drugi noworodek pozostawiony w bielskiej placówce, w której od 11 lat funkcjonuje powstałe z inicjatywy Caritas diecezji bielsko-żywieckiej miejsce, gdzie matka może zostawić anonimowo nowo narodzone dziecko, nie narażając go na niebezpieczeństwo.

Pierwsze dziecko, także chłopczyka, pozostawiono 2 września 2016 r. Wtedy Oknem Życia opiekowały się siostry ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości.

Okno Życia – Warszawa

W Oknie Życia przy ul. Hożej w Warszawie siostry znalazły dziewczynkę, której nadały imię Zuzia. Przy noworodku była karteczka, że urodziła się 24 sierpnia o godz. 3 nad ranem - poinformowało w poniedziałek biuro prasowe archidiecezji warszawskiej.

To już osiemnaste dziecko pozostawione w Oknie Życia, przy klasztorze sióstr franciszkanek Rodziny Maryi. Zgodnie z procedurami, po tym, jak dziecko zostało zostawione, siostry wezwały karetkę pogotowia i policję.

Według medyków dziewczynka była ubrana i czyściutka

- powiedziała s. Anna Uberman. Dodała, że dziecko przebywało w Oknie Życia 40 minut. Siostry nadały jej imię Zuzia. Następnie niemowlę zostało odwiezione do Szpitala św. Rodziny w Warszawie.

To już 18 dziecko pozostawione w Oknie Życia na ul. Hożej 53. Opiekujące się nim siostry raz w miesiącu w swojej kaplicy zakonnej modlą się za znalezione przez nie dzieci, ich rodziców biologicznych i adopcyjnych.

Okno Życia istnieje w Warszawie od prawie 12 lat. Poświęcił je 6 grudnia 2008 r. kard. Kazimierz Nycz. Było to wówczas drugie w kraju takie miejsce. Mieści się przy ul. Hożej 53, przy klasztorze sióstr franciszkanek Rodziny Maryi i to siostry z tego zgromadzenia pełnią nieustanny dyżur w tym miejscu.

Lardero, Hiszpania. Funkcjonariusze hiszpańskiej Gwardii Cywilnej odnaleźli siedmioletnią dziewczynkę, która została porzucona na autostradzie w gminie Lardero, na północy kraju. Dziecko było przestraszone i zapłakane.

Zobacz także:

10-letnia aktywistka na okładce "Vogue". "Piękna inicjatywa"

Klaudia El Dursi o wczesnym macierzyństwie. "Całe życie marzyłam, żeby być młodą mamą"

Dramat wokalistki Girls Aloud. "Walczę, jak tylko mogę"

Autor: Nastazja Bloch

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości