Gorące tematy

#Womesupportingwomen, czyli gwiazdy pokazują na Instagramie siłę kobiecego wsparcia

Gorące tematy

Instagram żyje obecnie nowym wyzwaniem. Internautki na całym świecie publikują swoje czarno-białe fotografie i dodają pod nim oznaczenia #Womensupportingwomen oraz #challengeaccepted. Do akcji dołączyło wiele gwiazd, także z Polski. Jaki jest ich cel?

#Womensupportingwomen

W ostatnim czasie na Instagramie możemy zauważyć coraz większą liczbę czarno-białych kobiecych fotografii. Pod każdym postem pojawiają się oznaczenia #challengeaccepted oraz #womensupportingwomen i zaproszenie kolejnych osób do podjęcia rękawicy.

To nowe wyzwanie ma pokazać siłę kobiecej solidarności i wzajemnego wsparcia. W postach nie brakuje też słów, które dodają odbiorczyniom odwagi, motywacji czy pewności siebie.

Gwiazdy w akcji „Women supporting women”

Do akcji pokazującej siłę kobiecego wsparcia dołączyło wiele znanych kobiet. Wśród nich znalazły się takie gwiazdy jak Eva Longoria, Candace Cameron Bure (z serialu "Pełna chata"), Zoe Saldana, Marie Serneholt (była członkini zespołu A*Teens), projektantka Anine Bing, Khloe Kardashian czy Jennifer Aniston.

W wyzwaniu uczestniczą również polskie gwiazdy. Czarno-białe fotografie pojawiły się m.in. na profilach prowadzącej "Top Model" Joanny Krupy czy projektantki Joanny Przetakiewicz, która od dawna już zwraca uwagę na siłę kobiecej solidarności.

To niesamowite jakiej siły, tempa i ważności nabiera tem challange na świecie! ♥️ ABY WSPIERAĆ SIĘ NAWZAJEM. TWORZYĆ WSPÓLNY SILNY GŁOS‼️! (…) Wspierajmy się - jesteśmy piękne dokładnie takie jakie jesteśmy ♥️♥️♥️

- napisała projektantka pod fotografią.

Internetowe wyzwania

Najnowsza inicjatywa #womensupportingwomen jest jednym z wielu wyzwań pojawiających się w mediach społecznościowych. Mieliśmy już m.in. #icebuckettchallenge, za pomocą którego zbierano środki na walkę ze stwardnieniem zanikowym bocznym. Internauci chętnie też publikowali swoje porównania zdjęć z dawnych i obecnych czasów w ramach #10yearschallenge. W czasie pandemii natomiast polskie gwiazdy rapowały swoje autorskie wersy w #Hot15challenge2 w, aby wspierać walkę z koronawirusem.

Zobacz także:

Małgorzata Ostrowska-Królikowska opowiada o stracie męża. "Ja wcale nie chcę być silna"

Marcin Prokop padł ofiarą oszustów. Dziennikarz przestrzega przed wyłudzaczami pieniędzy

Jerzy Stuhr wyszedł ze szpitala. Jak czuje się aktor?

Polecamy materiał z Joanną Przetakiewicz, która w studiu Dzień Dobry Wakacje opowiedziała o swojej książce "Nie bałam się o tym rozmawiać", będącej częścią ruchu Era Nowych Kobiet.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Pozostałe wiadomości