Gorące tematy

Słone ceny nadmorskich słodkości. Za ciastko trzeba zapłacić majątek

Gorące tematy

Autor:
Justyna
Piąsta
Źródło:
Wirtualna Polska
ciasta

W sezonie letnim ceny w polskich kurortach potrafią wprawić w osłupienie. Szczególnie teraz, kiedy inflacja rośnie w szybkim tempie, trzeba liczyć się z tym, że w kawiarni czy barze przy deptaku zostawimy sporo gotówki. Ile kosztuje kawałek ciasta w jednej z cukierni w Międzyzdrojach?

Ceny nad morzem

Nie od dziś wiadomo, że za tygodniowy urlop nad polskim morzem można zapłacić tyle, ile za wakacje all inclusive za granicą. Wczasy nad Bałtykiem są bardzo drogie nie tylko ze względu na wysokie ceny noclegów, ale również z powodu wygórowanych cen jedzenia. Z roku na rok koszty rosną, a teraz sprawę pogarsza szalejąca inflacja.

Drożyzna

Gdzie ulokować pieniądze podczas rekordowej inflacji?
Gdzie ulokować pieniądze podczas rekordowej inflacji?
wideo 2/4

Za obiad dla dwóch osób w nadmorskim barze trzeba zapłacić mniej więcej ponad 100 zł. Wypad na lody czy gofry z budki przy deptaku to koszt kilkudziesięciu złotych, a ceny w kawiarniach mogą przyprawić o zawrót głowy. Przekonał się o tym jeden z urlopowiczów, który będąc w Międzyzdrojach, odwiedził jedną z tamtejszych cukierni. Był zaskoczony, kiedy dowiedział się, ile musi zapłacić za kawałek ciasta.

Wygórowane ceny w nadmorskiej kawiarni

Czytelnik Wirtualnej Polski przesłał do redakcji zdjęcia z kawiarni w Międzyzdrojach. Ceny tortów i ciast wprawiły go w osłupienie.

- Cena za kawałeczek ciasteczka do kawy w Międzyzdrojach przed wejściem na molo. 25 zł szarlotka lub sernik oraz 15 zł eklerek... Kosmos! Zamiast słodkiego, to przy tych cenach mam gorzki smak - czytamy na wp.pl wiadomość od internauty.

Za słodkości trzeba, niestety, słono zapłacić. Oprócz różnego rodzaju serników, szarlotki czy eklerków, w sklepowej witrynie znalazły się również inne desery - jedna napoleonka kosztowała 15 zł, kawałek tortu cappuccino 25 zł.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Justyna Piąsta

Źródło: Wirtualna Polska

Źródło zdjęcia głównego: xavierarnau/Getty Images

Pozostałe wiadomości