Gorące tematy

Maseczki ochronne z przymrużeniem oka - przegląd Michała Nobisa

Gorące tematy

Aktualizacja:

Maseczki ochronne stały się teraz obowiązkowym elementem naszej garderoby. Nic więc dziwnego, że niektórzy zaczęli też do nich podchodzić w humorystyczny sposób. Michał Nobis przygotował przegląd najśmieszniejszych produktów.

Maseczki nie tak na poważnie

Oswajać pandemię można m.in. przez śmiech, stąd ogromna liczba memów związanych z tą tematyką. Wiele osób z humorem podeszło też do samych maseczek ochronnych. Specjalnie dla Dzień Dobry TVN reporter Michał Nobis zrobił przegląd tych najśmieszniejszych, budzących też niekiedy zdziwienie. Wśród nich pojawiły się maseczki ze szczerym uśmiechem, z imitacją męskiego zarostu, na ślub, a nawet do założenia na samochód. Zastanawiasz się, jak Vincent Van Gogh i Salvador Dali wyglądali w maseczce? Internet ma na to odpowiedź.

Uwaga: pamiętaj, że przegląd ma charakter humorystyczny, a prezentowane maseczki nie posiadają wymaganych certyfikatów.

Obowiązek noszenia maseczek

Zgodnie z rozporządzeniem od 16 kwietnia wszedł obowiązek noszenia w przestrzeni publicznej maseczek ochronnych lub chust/szali zasłaniających oczy i usta. Z obowiązku tego zwolnieni są m.in. duchowni sprawujący liturgię, dzieci do lat 4, osoby, których stan zdrowia nie pozwala na noszenie maseczek, z całościowymi zaburzeniami rozwoju i niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub głębokim oraz niesamodzielne.

Zgodnie z informacjami ministra środowiska Michała Wosia na spacerze w lesie nie trzeba nosić maseczki (konieczne jest jednak chodzenie w niej na parkingu).

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości