Gorące tematy

Metropolitan Opera zaprasza na galę online. Światowe gwiazdy będą śpiewać w swoich domach

Gorące tematy

Pixabay/TravelCoffeeBook

Ponad 40 największych operowych sław wystąpi na sobotniej gali Metropolitan Opera. W internetowym koncercie udział weźmie dwoje polskich artystów: Aleksandra Kurzak i Piotr Beczała. Śpiewacy połączą się z widzami ze swoich domów. Chcą w ten sposób pomóc nowojorskiej scenie, która w związku z pandemią straciła źródło dochodów.

#MetAtHomeGala

Anna Netrebko, Joseph Calleja, Diana Damrau, Elina Garanca, Renée Fleming, Sonya Yoncheva i Jonas Kaufmann - to część z ponad 40 operowych sław, które zdecydowały się na internetowy występ na rzecz Metropolitan Opera. Wśród nich znajdą się także polskie gwiazdy: Aleksandra Kurzak i Piotr Beczała. Wszyscy będą śpiewać na żywo w swoich domach, z których połączą się z widzami za pomocą Skype'a.

Nie będzie to pierwsza benefisowa gala, jaką Met, organizuje dla podreperowania swojego budżetu. Jednak po raz pierwszy - dzięki Internetowi - wydarzenie będzie miało skalę ogólnoświatową.

Metropolitan Opera

Metropolitan Opera to jedna z najbardziej prestiżowych scen świata. Utrzymuje się wyłącznie z prywatnych dotacji i sprzedaży biletów. Obecnie jest zamknięta ze względu na pandemię koronawirusa.

#MetAtHomeGala - kiedy

Międzykontynentalna operowa gala online zacznie się w sobotę 25 kwietnia o godzinie 13:00 czasu amerykańskiego, w Polsce będzie wtedy 19:00.

#MetAtHomeGala - gdzie oglądać

#MetAtHomeGala jest częścią kampanii zbierania funduszy „The Voice Must Be Heard”. Jej celem jest wsparcie Metropolitan Opera.

Po pokazie na żywo sobotnia gala zostanie udostępniona. Będzie ją można oglądać na stronie internetowej Met do godz. 18:30 w niedzielę (czasu amerykańskiego).

Zobacz też:

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości