Gorące tematy

86-latka została prapraprababcią. W sumie ma 90 wnucząt, prawnuków, praprawnuków i prapraprawnuków

Gorące tematy

Dziecko, babcia

86-letnia Mary Marshall ze Szkocji ma w sumie 90 wnucząt, prawnuków, praprawnuków i prapraprawnuków. Obecnie w jej rodzinie żyje aż sześć pokoleń. - Jesteśmy całkiem liczni. Kiedy się spotykamy, zawsze jest zabawa i śmiech - powiedziała najstarsza córka kobiety.

Mary Marshall jest jedyną prapraprababacią w Szkocji

Urodzona w 1935 roku Mary Marshall doczekała się ośmiorga dzieci, dzięki czemu może się teraz pochwalić bardzo dużą rodziną. Jej najbliżsi mieszkają w Edynburgu lub w jego okolicach. - Zawsze ktoś się o ciebie troszczy. Jestem niesamowicie szczęśliwą kobietą - stwierdziła.

Niedawno 86-latka przywitała na świecie swoją prapraprawnuszkę, Nyli Ferguson. Dziewczynka urodziła się 25 maja 2021 r., a jej mamą jest 17-letnia Toni-Leigh Aitken. Prababcią młodej mamy jest najstarsza córka Mary - 68-letnia Rose Thorburn, babcią - 50-letnia Chyrel Borthwick, a matką - 35-letnia Carrie Dow.

Co ciekawe, wszystkie kobiety rodziły, kiedy miały ok. 18 lat.

- Kiedy dowiedzieliśmy się, że jestem w ciąży, żartowaliśmy, iż pobiliśmy jakiś rekord - powiedziała ze śmiechem Toni-Leigh Aitken, a następnie dodała: - Trochę jest za wcześnie, aby dostrzec podobieństwo Nyli do jej prapraprababci, ale kiedy się poznały, była to miłość od pierwszego wejrzenia. Mieszkamy 10-15 minut jazdy od siebie, więc widzimy się dość często.

- Wspaniale jest mieć nowe dziecko. Jestem jedną z ośmiu, więc w pewnym sensie zawsze miałam dużą rodzinę - stwierdziła Rose.

Mary Marshall ma 90 wnucząt

Ze względu na wielkość rodziny, najbliżsi Mary wybaczają jej to, że nie kupuje dla wszystkich prezentów urodzinowych i świątecznych, ponieważ zajęłoby jej to przynajmniej pół roku.

- Jesteśmy całkiem liczni. Kiedy się spotykamy, zawsze jest zabawa i śmiech. Zawsze jest ktoś dla ciebie - stwierdziła Rose.

Uważa się, że rodzina Mary Marshall jest jedyną w Szkocji, w której żyje jednocześnie sześć pokoleń.

Zobacz wideo: 93-latek gwiazdą serwisu YouTube

>>> Zobacz także:

Wstrząsający przypadek 33-latka z Alzheimerem. Żona o objawach jego choroby: "Wlewał mi wodę do gardła, tak, żebym się utopiła"

Dorota Wellman przez wiele lat nie mogła zajść w ciążę. "Do piekła bym trafiła, żeby mieć dziecko"

Jak "Big Brother" zmienił polską telewizję? Andrzej Sołtysik: "Moja żona pisała o tym pracę magisterską"

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Iza Dorf

Źródło: BBC

Pozostałe wiadomości