Gorące tematy

Poznali się w Dzień Dobry TVN i razem uratowali zabytkowy dworek. Historia miłosna jak z filmu

Gorące tematy

Autor:
Oskar
Netkowski
Reporter:
Małgo Fall
Poznali się w „Dzień Dobry TVN”, razem uratowali zabytkowy dworek
Poznali się w „Dzień Dobry TVN”, razem uratowali zabytkowy dworek Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Martyna Walczak to ekspertka w dziedzinie organizacji wesel i ślubów, a Mateusz Walczak jest dziennikarzem TVN24. Ich historia miłosna ma swój początek w Dzień Dobry TVN. Szybko okazało się, że łączy ich więcej, niż się spodziewali. Razem dokonali naprawdę niesamowitej rzeczy.

Martyna i Mateusz Walczak - historia miłości

Martyna i Mateusz Walczak wpadli na siebie podczas jednego z odcinków Dzień Dobry TVN. Na początku byli zupełnie nieświadomi tego, jak bardzo są sobie bliscy. - Zaczęliśmy rozmawiać i okazało się, po wymówieniu przeze mnie nazwy miasta Wieluń, że ona też stamtąd pochodzi - wspominał dziennikarz TVN24.

- Mamy wspaniałą historię naszych dziadków. Dziadek Mateusza szył garnitur mojemu. Z kolei mój dziadek filmował wesela u Mateusza w rodzinie - opowiadała Martyna.

Poznali się nie bez powodu

Jakiś czas po pierwszym spotkaniu para postanowiła się pobrać. Ślub odbył się 3 września tego roku. Walczakowie szybko zrozumieli, że na stałe chcą wrócić tam, skąd pochodzą. - Oboje jesteśmy związani z bliskimi, więc uznaliśmy to za idealne miejsce dla nas - mówiła Martyna.

Rozpoczęli zatem poszukiwania. Trafili do Kraszkowic - niewielkiej wsi oddalonej o kilkanaście kilometrów od Wielunia. Znajdował się tam zabytkowy dworek, który po wojnie pełnił funkcję szkoły podstawowej. Zapomniany i zaniedbany nie cieszył od dawna oka mieszkańców. - Na początku przygnębiał. Sprawiał wrażenie takiego, który nie budzi pozytywnych emocji - opowiadała Elżbieta Jajczak, dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kraszkowicach.

- Nie spodziewałem się, że taka perła architektoniczna jest tak blisko Wielunia. Z czasem, wykaszając z krzaków i pokrzyw cały teren, zobaczyliśmy perłę, o którą chcieliśmy zadbać. Nie można w niej jeszcze zamieszkać, ale potrzebujemy około miesiąca, żeby przynajmniej na dole wprowadzić taki mir domowy - powiedział Mateusz Walczak.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Oskar Netkowski

Reporter: Małgo Fall

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości