Gorące tematy

Jak wygląda życie w strefie konfliktu zbrojnego? "Ludzie się do tego przyzwyczajają, bo nie mają innego wyjścia"

Gorące tematy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Jak wygląda życie w strefie konfliktu zbrojnego?
Jak wygląda życie w strefie konfliktu zbrojnego?Dzień Dobry TVN
wideo 2/17

Margaryta Ishchenko miała zaledwie 13 lat, gdy po raz pierwszy musiała zmierzyć się z trudnym obliczem wojny. W 2014 roku była świadkiem ataku na wschodnią Ukrainę, a w jej pamięci na stałe zapisało się wspomnienie poruszających doświadczeń, związanych, chociażby z ukrywaniem się w schronie czy widokiem czołgów przemierzających ulice miast. W Dzień Dobry TVN TikTokerka opowiedziała o kulisach życia w strefie konfliktu zbrojnego.

Margaryta Ishchenko opowiada o wojnie na TikToku

Medialne doniesienia na temat wojny w Ukrainie wstrząsnęły całym światem. Wiele osób z zapartym tchem śledzi informacje napływające z dotkniętego rosyjską agresją państwa. Nie da się ukryć, że kulisy codzienności naznaczonej piętnem konfliktu zbrojnego to temat, który wywołuje wiele trudnych emocji. Na swoim TikTokowym profilu porusza go Margaryta Ishchenko, która już jako nastolatka przekonała się, jak wygląda życie w obleganym przez najeźdźcę kraju.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

- To nie jest nic nowego, szczególnie dla ludzi z Donbasu. Oni już tak naprawdę cierpią od ośmiu lat, to jest bardzo dużo. Nie mogą normalnie funkcjonować, bo w każdym momencie może dojść do jakiejś strzelaniny, do jakiegoś wybuchu - zapewniła TikTokerka.

Margaryta Ishchenko o życiu w strefie konfliktu wojennego

W chwili, kiedy w 2014 roku rozpoczęła się wojna w Donbasie, Margaryta Ishchenko miała zaledwie 13 lat. Ze wschodniej Ukrainy przeprowadziła się do Doniecka, gdzie było nieco bezpieczniej, jednak ostatecznie wyemigrowała z rodziną do Polski. Dziś TikTokerka opowiada w sieci swoją poruszającą historię i szczegółowo opisuje problemy osób żyjących w cieniu wojny.

- Widoki są przerażające, ale tak naprawdę ludzie się do tego przyzwyczajają, bo nie mają innego wyjścia - oceniła Margaryta Ishchenko.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości