Gorące tematy

Ma 23 lata i opiekuje się 34 dzieci. "Czekam na kolejne"

Gorące tematy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
edziecko.pl
kobieta z dzieckiem

Tusayiwe Mkhondya robi wielkie rzeczy. 23-latka pomaga młodym matkom i ich dzieciom. Dzięki jej wsparciu oraz ciężkiej pracy mogą stanąć na nogi i rozpocząć nowe życie. Obecnie ma pod opieką 34 dzieci oraz ich nastoletnie matki. Jak to się stało, że Tusayiwe zaczęła pomagać innym kobietom?

23-latka pomaga samotnym matkom

Tusayiwe Mkhondya w wieku 18 lat została bezdomną i samotną matką. Swoje niełatwe doświadczenia postanowiła jednak przekuć w coś dobrego. Kobieta powołała do życia organizację You Are Not Alone (Yana), która pomaga sierotom, nastoletnim mamom oraz bezdomnym dzieciom w Malawi, we wschodniej Afryce. Obecnie ma pod swoją opieką 34 dzieci. Jej podopieczni mają od 5 miesięcy do 16 lat.

Co wpływa na rozwój dziecka?

Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha?
Jak wspomagać rozwój ruchowy malucha? Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Kobieta daje dzieciom i młodym matkom nie tylko bezpieczne schronienie. Robi wszystko, aby jej podopieczni mogli się uczyć, rozwijać, aby dzięki nowym umiejętnościom mogli w przyszłości rozpocząć nowe, lepsze życie.

Jak wygląda dzień 23-latki?

Mimo natłoku zajęć 23-latka znajduje jeszcze czas na prowadzenie mediów społecznościowych. Tusayiwe prowadzi profil na Tik Toku. W zamieszczanych na platformie filmikach opowiada nie tylko o swoich podopiecznych czy codziennych obowiązkach. Przede wszystkim stara się zwrócić uwagę na problem bezdomności wśród dzieci oraz trudności, z jakim mierzą się młode matki. Dzięki filmikom zdobywa także fundusze, aby dalej prowadzić swoją organizację i nieść pomoc.

Internauci, którzy śledzą profil Tusayiwe, są pod ogromnym wrażeniem jej postawy i tego, co robi dla innych. Obserwatorzy pisali w komentarzach: "jesteś niesamowita", "jeśli istnieją kobiety o nadprzyrodzonych mocach, to oto jest jedna z nich". Co sama Tusayiwe mówi o sobie? W jednym z filmików wyznała: "Tak, jestem matką dla 34 dzieci, a mam tylko 23 lata. Czekam na kolejne".

@tusaiweyana

Sorry my English is bad but anyways I had to post this and this is just today’s night

♬ Sleepy - Gui

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: edziecko.pl

Źródło zdjęcia głównego: Jose Luis Pelaez/Getty Images

Pozostałe wiadomości