Gorące tematy

22-latek stracił obie ręce po porażeniu prądem. Ma szansę na normalność, ale protezy kosztują ponad pół miliona złotych

Gorące tematy

Aktualizacja:
iStockphoto NataBene/Getty Images

Maciej Kuliński ma 22 lata i całe życie przed sobą. Niestety nieszczęśliwy wypadek pokrzyżował wiele jego marzeń i planów. Choć w wyniku zdarzenia stracił obie ręce, nie poddaje się. Może też liczyć na pomoc przyjaciół, którzy wraz z Fundacją Moc Pomocy zbierają środki na kosztowne protezy rąk i rehabilitację.

Maciej Kuliński stracił obie ręce

22-letni Maciej Kuliński wiódł dotąd normalne życie, pełne marzeń i planów. Studiował, kibicował Realowi Madryt i podróżował w nowe miejsca, a w przyszłym roku chciał ponownie wyjechać do Dubaju na Światowe Expo. Jedno wydarzenie zmieniło wszystko. 3 lipca doszło do nieszczęśliwego wypadku, podczas którego został porażony prądem. Maciej trafił do szpitala, gdzie przez tydzień leżał w śpiączce. Mimo złamanego kręgosłupa nie stracił czucia. Niestety wdała się sepsa mogąca zagrozić jego życiu. Lekarze, mimo wcześniej podjętych prób ratowania kończyn, byli zmuszeni do tego, by amputować mu obie ręce na wysokości przedramion.

Wsparcie dla Macieja Kulińskiego

Mimo tego Maciej Kuliński nie poddaje się i cały czas wierzy, że będzie mógł normalnie funkcjonować i spełniać marzenia.

Mam szansę na otrzymanie protez, które będą namiastką rąk. Jedyną przeszkodą są pieniądze. Protezy rąk kosztują ponad pół miliona złotych! Kwota, która nigdy nie będzie dla mnie do zdobycia

- wyjaśnił.

W tym niełatwym dla siebie czasie może liczyć na ogromną pomoc rodziny i przyjaciół. Dzięki nim został włączony do programu wsparcia osób po amputacji. Aktywnie też zaangażowali się w zbiórkę funduszy potrzebnych na rehabilitację i protezy dla Macieja. W swoich działaniach mogą liczyć na wsparcie Fundacji Moc Pomocy, której prezesem jest Rafał Mikołajczyk.

Jak można pomóc Maciejowi Kulińskiemu

Każdy z nas ma szansę wesprzeć Macieja w jego powrocie do normalnego funkcjonowania. Można to zrobić, dorzucając swoją cegiełkę do zbiórki uruchomionej na siepomaga.pl lub wspierając Macieja przez Fundację Moc Pomocy.

W zdobyciu potrzebnej Maciejowi Kwoty pomagają również wydarzenia organizowane przez jego przyjaciół ze wsparciem wspomnianej fundacji. Pod koniec lipca miał już miejsce zlot motoryzacyjny, a już 5 września o godz. 9.00 na Orliku Rudzka 6 w Warszawie odbędzie Piłkarski Turniej Charytatywny. Całkowity dochód z niego zostanie przeznaczony na protezy i rehabilitację. We wrześniu planowany jest również stand up oraz koncert na rzecz Macieja. Szczegółowe informacje na ich temat pojawią się wkrótce na fanpage’u Podaj rękę Maćkowi.

Przypominamy również materiał o młodych kolarzach, którzy przejechali na rowerach 200 km po to, by pomóc zebrać kwotę na kosztowną terapię na niespełna dwuletniej Marysi.

Zobacz także:

Olga Bołądź opowiedziała o swojej przygodzie w Islandii. Aktorka zdobyła się na szlachetny gest

Polka stworzyła aplikację dla osób z Hashimoto. "Jestem szczęściarą i mam społeczny dług do spłacenia"

Policjant utopił się, gdy ratował życie tonącej dziewczynki

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości