Nowa metoda manifestowania szczęścia. Czym jest "Lucky Girl Syndrome"?

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Źródło:
vibez.pl
Lucky Girl Syndrome

TikTok regularnie dostarcza treści, które nieraz mogą wydawać się kontrowersyjne. Ostatni trend "Lucky Girl Syndrome" opanował to medium społecznościowe, propagując pozornie prosty przepis na szczęście. Według użytkowników - wystarczy chcieć spełniać swoje marzenia i uwierzyć we własny potencjał. Czym jest "Lucky Girl Syndrome"?

"Lucky Girl Syndrome". Nowy trend na TikToku

Manifestacje i pozytywne nastawienie to terminy, które są znane i praktykowane od lat przez osoby uprawiające medytację i mindfulness. Ostatnio TikTok został wręcz zalany treściami, które czerpią z tej praktyki uważności, zakładającej m.in., iż wystarczy uwierzyć w pozytywny scenariusz naszego życia, by wszechświat podsunął nam korzystne rozwiązanie.

Astrologia i ezoteryka

Magia w różnych kulturach
Magia w różnych kulturachDzień Dobry TVN
wideo 2/10

Podejście w duchu "Lucky Girl Syndrome" (pol. syndrom szczęściary) przekonuje, iż docenianie tego co mamy, pozytywne nastawienie oraz otwartość na to, co przyniesie nam los są w stanie zagwarantować nam szczęśliwe rozwiązanie.

Osoba, która wierzy w "Lucky Girl Syndrome" jest pewna, że naprawdę "jest szczęściarą", a wszystko, co jej się przytrafia jest częścią pozytywnego planu wszechświata.

Szczęście zależne tylko od nas?

Użytkowniczki TikToka ochoczo dzielą się technikami "Lucky Girl Syndrome" i przekonują, iż to podejście faktycznie działa. Treści objęte wspomnianym hashtagiem zebrały już widownię z ponad 80 mln wyświetleniami. Na opublikowanych filmikach zwykle młode, uprzywilejowane kobiety przekonują, że ich życie zmieniło się diametralnie, od kiedy uwierzyły w swój potencjał. Treści w tonie "chcieć znaczy móc" mogą wydawać się autentyczne, jednak nie zawsze szczęście zależy od naszej perspektywy i szczerych manifestacji.

Wątpliwość może budzić naiwne lub nawet destrukcyjne przekonanie, że wszelkie sukcesy bądź niepowodzenia w naszym życiu wynikają tylko i wyłącznie z naszego działania, decyzji lub popełnianych błędów. Warto pamiętać, że nie na wszystko mamy wpływ, a podejście mówiące, że wszystko jest zależne od naszej woli, może wpływać negatywnie na stan psychiczny niektórych osób.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło: vibez.pl

Źródło zdjęcia głównego: Maryna Terletska/Getty Images

Pozostałe wiadomości