Gorące tematy

Miała zaledwie 5 lat, gdy urodziła syna. Uznano ją za najmłodszą matkę na świecie

Gorące tematy

Digital VisionEriko Koga/Getty Images

Lina Medina zaszła w ciążę w wieku 4 lat i 10 miesięcy, a urodziła mając 5 lat, 7 miesięcy i 21 dni. Poród odbył się przez cesarskie cięcie. Syn dziewczynki przyszedł na świat zdrowy i dano mu na imię Gerardo. Czy wyjaśniono, kto był ojcem malucha?

Najmłodsza matka świata urodziła w wieku 5 lat

Lina Medina przyszła na świat 27 września 1933 r. w niewielkiej wiosce w Peru. Jej rodzice byli ubodzy i mieli na wychowaniu dziewięcioro dzieci. Kiedy dziewczynka miała pięć lat, matkę zaniepokoił jej nienaturalnie opuchnięty brzuch. Dziecko skarżyło się także na silne bóle żołądka. Rodzice zabrali córkę do miejscowych szamanów, którzy uznali, że w jej ciele rośnie guz. Poradzili także, by z Liną pojechać do lekarza. Trafiła do doktora Gerardo Lozada. Ten, po wstępnym zbadaniu pięciolatki, nabrał podejrzeń, że może być ona w ciąży. Skierował ją do szpitala w Limie na dokładne badania, które potwierdziły jego diagnozę.

Zaledwie kilka tygodni później, 14 maja 1939 r., dziewczynka urodziła syna. Poród odbył się przez cesarskie cięcie wykonane przez trzech lekarzy: Lozada, Colareta i Busalleu.

W chwili przyjścia na świat noworodek ważył 2700 g. Nadano mu imię Gerardo - na cześć lekarza, który jako pierwszy odkrył ciążę, a potem brał udział w zabiegu. Na początku chłopiec myślał, że Lina jest jego siostrą, prawdę wyjawiono mu, gdy skończył 10 lat. Gerardo Medina zmarł w 1979 r. na rzadką chorobę szpiku kostnego.

Do dzisiaj nie wiadomo, kto był jego ojcem. Policja sądziła, że Lina mogła zajść w ciążę w wyniku gwałtu dokonanego przez jej ojca. Mężczyzna został aresztowany, ale zwolniono go z braku dowodów. Potem funkcjonariusze skierowali uwagę w stronę braci dziewczynki, jednak i w ich przypadku podejrzenia okazały się niesłuszne.

W latach 70. XX w. Lina Medina poślubiła Raúla Jurado i doczekała się z nim drugiego syna. Teraz kobieta ma 87 lat i - mimo skromnych warunków, w jakich przyszło jej żyć - nigdy nie zgodziła się na sprzedaż swojej historii.

Prawda czy mistyfikacja?

Jej przypadek często uważano za mistyfikację, ale lekarze twierdzili, że mają zdjęcia rentgenowskie i biopsje, które dowodzą, że Lina naprawdę była w ciąży. Co ciekawe, kiedy urodziła pierwsze dziecko, medycy odkryli, że mimo zaledwie pięciu lat, miała dojrzałe narządy płciowe i miesiączkowała. Ich zdaniem dziewczynka doświadczyła przedwczesnego dojrzewania.

Kobiety z cukrzycą typu 1 mają biologicznie mniej czasu, by zajść w ciążę. Zobacz wideo:

>>> Zobacz także:

W zeszłym roku było najmniej urodzeń od 15 lat. "Kobiet, które mogą mieć dzieci, będzie coraz mniej"

Zuzia i Bartek Kaszuba grają w "Na Wspólnej" od urodzenia. Dziś są już nastolatkami. Jak się zmienili?

Tomasz Karolak z kochanką w łóżku? Intymne zdjęcie trafiło do sieci

Autor: Iza Dorf

Źródło: The Sun

Źródło zdjęcia głównego: Digital Vision

Pozostałe wiadomości