Gorące tematy

Kup dom we Włoszech za 1 euro! Sprawdź, jakie to proste

Gorące tematy

Aktualizacja:

Sambuca di Sicilia w 2016 roku zostało uznane przez włoską telewizję za jedno z najpiękniejszych miasteczek we Włoszech. Teraz możesz kupić tam domy za... 1 euro. Obowiązuje kilka zasad, do których musisz się zastosować, by wszystko było zgodne z prawem. Poznaj je! Może zainteresujesz się jedną z posiadłości?

  • Miasteczko Sambuca di Sicilia - jak kupić domy za 1 euro?
  • Zasady kupna domu za 1 euro. Czy jest jakiś haczyk?
  • Kup dom za 1 euro w innych miastach

Zobacz też: Dostępne programy mieszkaniowe 2019

Miasteczko Sambuca di Sicilia - jak kupić domy za 1 euro?

Miasteczko Sambuca di Sicilia jest położone na malowniczym wzgórzu w zachodniej części Sycylii. (dokładnie w prowincji Agrigento, około 80 kilometrów na południe od Palermo i 30 kilometrów od Morza Śródziemnego). Sambuca di Sicilia to nie pierwsze miasto, które zdecydowało się na taki krok. Taka decyzja miasta o sprzedaży domów jest związana głównie z dwoma powodami, po pierwsze - z coraz bardziej kurczącą się populacją, a po drugie - z niszczejącymi budynkami, które wymagają remontów.

Sambuca jest znana jako miasto splendoru. Ten żyzny kawałek ziemi nazywany jest ziemskim rajem. Znajdujemy się w naturalnym rezerwacie, pełnym historii, otaczają nas wspaniałe plaże, lasy i góry. Jest cicho i spokojnie. To idylliczne miejsce – zachęca do inwestycji Giuseppe Cacioppo, zastępca burmistrza miasta.

Zobacz też: Czym jest bitcoin? >>>

Zasady kupna domu za 1 euro. Czy jest jakiś haczyk?

Jeśli chcesz kupić dom za 1 euro, musisz pamiętać że musisz spełnić pewne warunki. Zakupiony dom będziesz musiał wyremontować w przeciągu trzech lat. Taki koszt to minimum 15 tys. euro, czyli ok. 65 tys. złotych.

To nie koniec, bowiem w trakcie zakupu domu, musisz wpłacić zaliczkę w wysokości 5 tysięcy złotych, która zostanie zwrócona po tym, jak władze upewnią się, że budynek, który kupiłeś, na pewno został odnowiony.

Aktualnie dostępnym jest 17 ofert sprzedaży lokali o wielkości 40-150 mkw. Domy przeznaczone na sprzedaż znajdują się w obrębie zabytkowej Starówki miasteczka. Niestety znaczna część dostępnych budynków jest w bardzo złym stanie i może się okazać, że wcześniej wspomniane 65 tysięcy złotych, które musiałbyś przeznaczyć na wyremontowanie domu, może nie wystarczyć.

Więcej:

Ciasne, ale własne! Chajzer sprawdza jak mieszkamy

Kup dom za 1 euro w innych miastach

Wcześniej z podobną inicjatywą wyszły inne miasta, m.in. miasto Salemi w prowincji Trapani na Sycylii, miasto Candela oraz miasto Civita di Bagnoregio, w których również można było kupić budynki za symboliczną opłatą.

Zobacz więcej:

Zobaczcie też piękny domek na działce, którego właścicielką jest Pani Monika Buśko-Kuś

Pozostałe wiadomości