Gorące tematy

Kumulacja w Eurojackopot. Jak obliczyć szczęście?

Gorące tematy

Aktualizacja:

W dzisiejszym losowaniu europejskiej loterii Eurojackpot można wygrać nawet 90 milionów euro, czyli około 385 milionów złotych. Jakie jest prawdopodobieństwo wygranej i jak zwiększyć swoje szanse? Na ten temat porozmawiali dzisiejsi goście Dzień Dobry TVN: Kamila Łyczek i Miłosława Krogulska.

Rumuński matematyk, Stefan Mandel, należy do grona ludzi, którym udało się znaleźć lukę w loterii i dzięki temu wygrać. Jednak Eurojackpot rzekomo podobnych wad nie posiada. Wygranych kombinacji jest ponad 95 milionów, a sposób na wygraną tylko jeden:

Wystarczy kupić wszystkie losy, na których występują wszystkie możliwe kombinacje. Jeśli człowiek kupi te losy, wtedy na pewno wygra – powiedziała Kamila Łyczek, matematyk.

Nie ma więc absolutnie skutecznej formuły umożliwiającej wygraną. Wszystko zależy od rodzaju i zasad loterii. Istnieją jednak programy, które wyszukują najrzadziej wybierane liczby.

Jeżeli padnie ileś liczb i to akurat je obstawiliśmy, to główna wygrana dzieli się pomiędzy wszystkie osoby, które to obstawiły. Z tego wynika, że warto obstawiać te rzeczy, których nikt inny nie obstawia – zauważyła Łyczek.

Podobne przyciąga podobne

Wygrana, zdaniem wielu, zależy przede wszystkim od szczęścia. Problem polega na tym, że jest ono dość ulotną kategorią, która łamie reguły twardego prawdopodobieństwa.

Astrologia ustaliła, że musimy pójść w dobrym dla nas momencie w czasie. Tylko pytanie, jak ustalić, kiedy jest dla nas dobry moment. Można zrobić horoskop, czyli odnieść się do układu planet w chwili naszego urodzenia i sprawdzić, czy jakieś elementy, które odpowiadają za szczęście będą podkreślone – zdradziła specjalistka od astrologii, Miłosława Krogulska.

Horoskop sprzyja w tym momencie strzelcom, koziorożcom, bliźniętom, wagom oraz wodnikom. Inne znaki powinny, zdaniem Krogulskiej, spróbować innych metod, takich jak:

 • Nie możemy wydać na los ostatnich pieniędzy. Trzeba mieć trochę grosza w portfelu, ponieważ stare pieniądze przyciągają nowe.
 • Według niektórych nie powinno się grać za pieniądze zapożyczone albo z poprzedniej wygranej – Miłosława Krogulska uważa jednak, że trzeba część wygranej przeznaczyć na kolejne losy.
 • Trzeba pięknie się ubrać, a przynajmniej mieć złotą biżuterię.
 • Dobrze wybierać kolory przyciągające szczęście, czyli: fiolet, niebieski, purpura i butelkowa zieleń.
 • Kupując los należy stać twarzą do księżyca. Jeśli jeszcze go nie widać, powinno się wyjść na balkon i wystawić kupon na światło księżycowe.
 • Dobra energia przyciąga dobrą energię, więc jeśli złożyło się obietnicę przekazania wygranej na jakiś cel to koniecznie trzeba wywiązać się z obietnicy.
 • Trzeba wybierać szczęśliwe liczby – data urodzin, ślubu, numer mieszkania.
 • Dobre nastawienie!

Zobacz też:

Przesądy związane ze swędzeniem nosa – co one oznaczają?

Astrologia. Najlepsze i najgorsze zodiakalne związki

Uczestnik Milionerów pomaga Kubusiowi, chłopczykowi kruchemu jak szkło. Ty również możesz pomóc!

 • 30 lat doświadczenia
 • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
 • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
 • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Bernadetta Jeleń

Pozostałe wiadomości