Gorące tematy

Wnuczki przygotowały wzruszający plakat dla leżącego w szpitalu dziadka

Gorące tematy

Pandemia zmieniła wiele aspektów naszego życia, które jeszcze do niedawna wydawały nam się zupełnie oczywiste. Przez COVID-19 nie możemy na przykład odwiedzać w szpitalach naszych bliskich, którzy w osamotnieniu muszą walczyć z chorobą.

Wyjątkowy plakat dla dziadka

"Dziadek, walcz, kocham Cię" napisały wnuki na kolorowym plakacie, z którym przyjechały do Szpitala Klinicznego w Lublinie. Chciały tym samym dodać otuchy dziadkowi, panu Ryszardowi, który od jakiegoś czasu przebywa w placówce. Aby okazać mu wsparcie, dzieci przebyły kilkaset kilometrów z Bytomia.

– Pandemia jest wyjątkowo ciężka dla chorych w szpitalu. Nie mogą zobaczyć się z bliskimi, wziąć ich za rękę, bo jest zakaz odwiedzin. Myślę, że wielu boi się samotności. Mój tata bardzo przeżywał, że nie może się z nami zobaczyć. W rozmowach przez telefon cały czas łamał nam się głos. Przyjechaliśmy więc do Lublina- powiedziała córka pana Ryszarda.

– Dzieci wpadły na pomysł z banerem, same go przygotowały. To była prawdziwa wyprawa, 12 osób w trzech autach. Pojechaliśmy wszyscy, ja, trzech moich braci i nasze dzieci w wieku od 2,5 do 12 lat– kontynuuje opowieść.

Wsparcie w chorobie

Lekarze i psychologowie są zgodni, że wsparcie bliskich w procesie rekonwalescencji jest nieocenione. Chory zdecydowanie szybciej wraca do zdrowia jeśli otoczony jest rodziną, mając przekonanie, że "ma dla kogo żyć". Takie gesty, jak ten, który dla pana Ryszarda wykonały dzieci i wnuki poprawiają nie tylko psychiczną, ale także fizyczną kondycję pacjentów.

– Kiedy staliśmy pod szpitalem, w oknie stał nie tylko mój tata, ale też inni pacjenci. Widać było pozytywne reakcje. Dla taty to była ogromna radość. Cieszyliśmy się, że mogliśmy podnieść na duchu również innych pacjentów. - powiedziała córka pana Ryszarda.

Zobacz także: Zakopane bez porodówki. Oddział przekształcony na covidowy

Zobacz więcej:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Katarzyna Lackowska

Źródło: onet.pl

Pozostałe wiadomości