Gorące tematy

Rodziny ratowników medycznych.„Zawsze żegnamy się: tylko wróć”

Gorące tematy

Aktualizacja:

Ratownicy medyczni wykonują zawód, który ustawia ich na pierwszej linii frontu walki w koronawirusem. Jak w obecnej sytuacji radzą sobie ich rodziny? Co czują żony i dzieci medyków, którzy wyruszają do pracy?

Strach o bliskich

Ratownicy medyczni w czasie pandemii koronawirusa są jednymi z bardziej narażonych na zarażenie. Ich żony i dzieci nie ukrywają, że bardzo przejmują się losem swoich bliskich, nie wiedząc, czy wrócą do domu. Może się bowiem zdarzyć tak, że przez kontakt (nawet nieświadomy) z zakażoną osobą, medycy zostaną objęci kwarantanną. Wielu z nich często nosi ze sobą torbę z rzeczami, które wystarczyłyby im na ten okres.

Zawsze żegnamy się: tylko wróć

- powiedziała w rozmowie z Dzień Dobry TVN Ewa Dymska, która jest teraz w ciąży.

Rodzice Martyny Czarneckiej pracują w służbie medycznej: matka jest pielęgniarką, ojciec ratownikiem. Dla córki oznacza to dużą dawkę nerwów..

Boję się o nich, martwię się o nich, ale jednocześnie jestem z nich bardzo dumna

- podkreślała Martyna.

Jak tylko Łukasz pojedzie na dyżur, to najgorszym momentem jest, kiedy do niego dzwonię, a on po prostu nie odbiera. Ja siedzę i cały czas myślę, co się dzieje, gdzie jest, gdzie pojechał, czy to właśnie jakieś zakażenie

- przyznała Agata Moskal.

Ten strach jest tak duży, że do tej godz. 19.00 bardzo wyczekuję

- opowiadała Julia Dudek, która - tak jak jej mąż - pracuje jako ratowniczka medyczna.

#NieKłamMedyka

Każda z pań zaangażowała się w akcję #niekłammedyka, nagrywając filmik z apelem do społeczeństwa. Podkreślają w nim, jak ważne jest informowanie o tym, że ratownicy jadą do domu, gdzie mogą być osoby zakażone koronawirusem. W odezwie wzięły udział także dzieci, które chciałyby, żeby ich rodzice były bezpieczne. Ząbkowicka odezwa wyszła z inicjatywy Agaty Moskal, która opowiadała o swoim pomyśle w Dzień Dobry TVN.

Zobacz: Bliscy ratowników medycznych z Ząbkowic Śląskich apelują: „Nie kłam medyka! Jego bezpieczeństwo to nasze bezpieczeństwo”

Niektóre z pań znały się ze sobą, inne dotąd nie miały nigdy ze sobą styczności.

Teraz jesteśmy cały czas w kontakcie. Agata utworzyła stronę internetową, na której wszystkie się tam łapiemy, organizujemy, komentujemy, rozmawiamy ze sobą

- zdradziła Julia Dudek.

Każda z nich nie może doczekać się unormowania się sytuacji, kiedy można będzie zorganizować wielkie spotkanie ich rodzin.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości