Gorące tematy

Uważajcie na wakacjach. Kolejne województwo z coraz większą liczbą potwierdzonych przypadków koronawirusa

Gorące tematy

Taechit Taechamanodom/Getty Images

Pandemia koronawirusa nie ustaje. W piątek 31 lipca odnotowano kolejny dobowy rekord, jeśli chodzi o liczbą zarażonych osób. Statystyki są niepokojące m.in. dla województwa kujawsko-pomorskiego. Łącznie potwierdzono tam laboratoryjnie już 790 przypadków Covid-19.

Koronawirus w Polsce – kolejny rekord zakażeń

Koronawirus nie ma wakacji. W piątek 31 lipca zanotowano w Polsce 657 potwierdzonych przypadków zakażenia. To kolejna rekordowa statystyka dla naszego kraju. Dzień wcześniej resort informował bowiem o 615 przypadkach. Łącznie można już mówić o 45 688 osobach z Covid-19 i 1 716 zmarłych.

Oprócz kopalń, to są oczywiście jeszcze rodziny z kwarantanny. Musimy liczyć się z tym, że jak w danym tygodniu raportujemy kilkuset górników, to w ciągu najbliższych dni będą wskazywane osoby z kwarantanny

- skomentował ostatni wynik Wojciech Andrusiewicz z Ministerstwa Zdrowia.

Oto jego wypowiedź.

Podczas czwartkowego spotkania z prasą rzecznik natomiast przypominał o z konieczności zakrywania nosa i ust oraz zachowania odpowiedniego dystansu. Podkreślił, że obowiązek noszenia maseczek nadal obowiązuje.

Koronawirus w Polsce – województwo kujawsko-pomorskie

Obecne statystyki stają się coraz bardziej niepokojące również dla samego województwa kujawsko-pomorskiego. Region ten zaczyna się plasować na środkowej pozycji listy publikowanej codziennie przez Ministerstwo Zdrowia. Podczas ostatniego, piątkowego raportu odnotowano kolejne 17 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. To wzrost w porównaniu do ostatnich dni, gdy resort informował średnio o 1-10 osobach. Statystyki dla województwa łącznie mówią już o 790 zarażonych osobach, z czego 632 ozdrowiały, a 50 zmarło z powodu Covid-19.

W czołówce województw z największą liczbą potwierdzonych przypadków znajdują się obecnie: śląskie (16 167), mazowieckie (6 423) i łódzkie (3 980).

Zobacz także:

ZUS udostępnił wniosek o postojowe. Zobacz, jak go złożyć

Pierwszy pies śmiertelną ofiarą koronawirusa. Jakie miał objawy?

Praca zdalna na stałe? "Nie tylko ze względu na oszczędność czasu i pieniędzy"

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości