Gorące tematy

Koronawirus na pogrzebie Zofii Karpiel Bułecki. Sanepid szuka żałobników

Gorące tematy

Dzień Dobry TVN

2 lipca 2020 r. tłumy osób żegnały w Zakopanem legendę Podhala, Zofię Karpiel Bułeckę. Niestety jedna z nich okazała się zakażona koronawirusem. Sanepid prosi o kontakt wszystkich, którzy brali udział w uroczystości.

Pogrzeb Zofii Karpiel Bułecki

Zofia Karpiel Bułecka została pochowana na Cmentarzu Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, a nabożeństwo żałobne miało miejsce w kościółku przy ul. Kościeliskiej.

W pogrzebie wzięło bardzo wiele osób, w tym liczna rodzina zmarłej, a także jej przyjaciele. Na uroczystości nie zabrakło także gwiazd, które ceniły słynną góralkę. Wśród nich znaleźli się wokoalistka Kayah, była snowboardzistka, a obecnie posłanka Jagna Marczułajtis-Walczak, projektant mody Tomasz Ossoliński i himalaista Grzegorz Bargiel. Trumnę babci odprowadził Staszek Karpiel-Bułecka, a za nim szedł Sebastian Karpiel-Bułecka, którego pani Zofia nazywała drugim synem.

Koronawirus na pogrzebie Zofii Karpiel Bułecki

Jak poinformował portal 24tp.pl, jeden z żałobników, który brał udział w modlitwach, odbierał kondolencje i uczestniczył w stypie był zakażony koronawirusem. W związku z tym sanepid apeluje o zgłaszanie się wszystkich, którzy brali udział w uroczystościach.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem prosi o kontakt osoby, które w dniu 2 lipca 2020 r. brały udział w uroczystościach pogrzebowych Zofii Karpiel - Bułecki na Pęksowym Brzysku w Zakopanem, w modlitwach przed pogrzebem w domu zmarłej oraz w przyjęciu zorganizowanym po pogrzebie "Stypie" na numery telefonu:503 677 313, 690 288 554 do godz. 23.00oraz 18 20 68 697 od godz. 7.30 do 18.00

Zofia Karpiel Bułecka - niezwykle barwna osoba, znana na całym Podhalu

Zofia Karpiel Bułecka była legendą Podhala. Bez niej nie mogła się też odbyć żadna impreza kulturalna w Zakopanem czy wesele. Prowadziła na zakopiańskich Lipkach mały pensjonat i szałas - karczmę regionalną. W jej domu gościły bardzo znane osoby, na przykład wokalistka Maryla Rodowicz, Wojciech Młynarski, Jeremi Przybora czy kierowca rajdowy Rafał Sonik.

Pani Zofia urodziła dwójkę dzieci. Była babcią wokalisty Future Folk - Staszka Karpiela Bułecki, natomiast lider Zakopower, Sebastian Karpiel Bułecka był jej wychowankiem.

Znana góralka lubiła podróżować. Odwiedziła Stany Zjednoczone, wszystkie kraje Europy, Meksyk i Egipt. W Austrii, Francji i Rumuni jeździła na nartach, a w Nepalu wybrała się na treking.

Zachęcamy do obejrzenia rozmowy Doroty Wellman z Zofią Karpiel Bułecką.

>>> Zobacz także:

Wspólna pasja Staszka i Sebastiana Karpieli-Bułecków. "Prawdziwi mężczyźni muszą poczuć huk silnika"

Paulina Krupińska-Karpiel obchodzi 33. urodziny! "Jestem wdzięczna za te wszystkie lata"

Paulina Krupińska-Karpiel przeszła subtelną metamorfozę. „Wyjście do fryzjera – luksusowa sprawa”

Autor: Iza Dorf

Pozostałe wiadomości