Gorące tematy

Kobiece DNA: "Kobiety po pięćdziesiątce są za stare i brzydkie, by je kochać"

Gorące tematy

Aktualizacja:

Czy kobiety po pięćdziesiątce są dyskryminowane? Co powinny robić kobiety po 50-ce, by czuć się lepiej i nie zwracać uwagi na takie komentarze jak ten ostatni Yanna Moixa? Rozmawialiśmy o tym w "Dzień Dobry TVN".

  • "Kobiety po pięćdziesiątce są za stare i brzydkie, by je kochać". Kontrowersyjne słowa Yanna Moixa
  • Czy kobiety po pięćdziesiątce powinny się bać utraty atrakcyjności?

Zobacz też: Elegancka sukienka dla 50-latki – modele dla dojrzałych kobiet

Francuski Yann Moix (50 l.) stwierdził, że "kobiety powyżej 50 lat są zbyt stare i brzydkie, by je kochać". Słowa te padły w wywiadzie dla "Marie Claire". Fala negatywnych komentarzy w sieci od tej pory nie ma końca.

Mówię ci prawdę: w wieku 50 lat nie jestem w stanie pokochać kobiety w wieku 50 lat. (...) Uważam, że jest za stara i za brzydka. Wolę ciała młodszych kobiet. Ciało 25-letniej kobiety jest niezwykłe, natomiast kobiety w wieku 50 lat wcale nie jest nadzwyczajne - tak dokładnie powiedział w wywiadzie Yann Moix.

Nagradzany we Francji pisarz, reżyser i gospodarz popularnego talk show, Yann Moix dodał, że woli związki z azjatyckimi kobietami, zwłaszcza Koreankami, Chinkami i Japonkami, ponieważ ich typ urody jest na tyle atrakcyjny, że nie musi się wstydzić, pokazując w ich towarzystwie.

Więcej:

Fryzury damskie krótkie dla 50-latki

Łatwo można było się spodziewać, że fala negatywnych komentarzy kierowanych ku Yannowi Moixowi spłynie na niego niemal od razu. Kobiety na całym świecie zaczęły odpowiadać na słowa Yanna Moixa i pokazywać swoje zdjęcia, jak atrakcyjnie wyglądają po 50-ce.

Wśród nich jest 52-letnia pisarka i dziennikarka Colombe Schneck, która opublikowała swoje zdjęcie w negliżu:

To tyłek kobiety w wieku 52 lat. Jesteś takim kretynem. Nie wiesz, co tracisz, ty półgłówku - napisała Colombe Schneck.

To nie jedyny taki komentarz.

Yann Moix jest smutnym reproduktorem - dodała na Twitterze dziennikarka i feministka Mona Chollet.

Szczęśliwego Nowego Roku, seksiści są wszędzie! - dodała Laura Hulley z ambasady brytyjskiej w Paryżu.

Czy kobiety po pięćdziesiątce powinny się bać utraty atrakcyjności?

Kobiety są jak wino. Każdy okres naszego życia ma inne plusy i minusy, i dlatego należy je doceniać.

Wiek po 50-ce często jest uważany jako wiek przekwitania. A moim zdaniem nie jest to wiek przekwitania, a wiek rozkwitu. Wiele kobiet w tym wieku rozkwita - mówiła w "Dzień Dobry TVN" blogerka Ela Hübner.

Co się zmienia po pięćdziesiątce ?

Po 50. roku życia u kobiet następuje wiele zmian. Pogarsza się stan skóry, paznokci, włosów. zaczyna się, gdy przysadka mózgowa zwalnia tempo, jajniki nie uwalniają jajeczek, a kobieta nie może już zajść w ciążę. Kobiety w tym czasie mogą być bardziej drażliwe, mają uderzenia gorąca, kłopoty z pamięcią, mogą być bardziej przygnębione, mogą też mieć problemy ze snem.

Zobacz też:

Pozostałe wiadomości