Gorące tematy

Tworzy potwory, bo to jego pasja. Kim jest Tomasz Radziewicz?

Gorące tematy

Aktualizacja:

Tomasz Radziewicz jest znany wszystkim fanom Wiedźmina, bo to on na podstawie książki Andrzeja Sapkowskiego stworzył postać Geralda z Rivii. Jak wygląda na co dzień jaka praca? Skąd czerpie inspiracje? Posłuchajcie wyjątkowego wywiadu z Tomaszem Radziewiczem.

  • Kim jest Tomasz Radziewicz?
  • Gerald z Rivii - najbardziej znana na świecie rzeźba Tomasza Radziewicza
  • Jak wygląda praca Tomasza Radziewicza?

Więcej: Wyjątkowy mural w hołdzie dla Kory

Kim jest Tomasz Radziewicz?

Tomasz Radziewicz to polski rzeźbiarz, który pochodzi z Bartoszyc. Jego najsłynniejsze dzieła to pomnik Józefa Piłsudskiego w Gdańsku, pomnik Jana Pawła II w Przemyślu czy pomnik Kazimierza Deyny przed stadionem Legii w Warszawie.

Gerald z Rivii - najbardziej znana na świecie rzeźba Tomasza Radziewicza

Jednak tak naprawdę Tomasz Radziewicz zasłynął przede wszystkim dzięki zaprojektowaniu postaci Gerlada z Rivii na podstawie "Wiedźmina", serii książek autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. 2,5-metrowa rzeźba Radziewicza promuje grę "Wiedźmin 3: Dziki Gon" m.in. w USA i Australii.

Jak wygląda praca Tomasza Radziewicza?

Mnie nie kręci przetwarzanie czyichś projektów, one są już przetworzone, więc ja nie mogę od siebie za dużo dodać. Oczywiście mogę go jakoś zinterpretować - mówił w rozmowie z Dzień Dobry TVN Tomasz Radziewicz.

Tomasz Radziewicz projektuje poważne rzeźby, potwory rodem z filmów fantasy, ale również śmieszne, mniej poważne rzeźby.

Prywatnie Tomasz Radziewicz jest mężem i ojcem. Stara się utrzymać zdrowy balans między pracą a życiem rodzinnym. Czy to mu się udaje? Justyna Wiejak-Radziewicz podkreśla, że Tomasz często przynosi swoją pracę do domu i rodzina jest już do tego przyzwyczajona, a życie z wielkim polskim rzeźbiarzem jest czasami trudne, ale na pewno ciekawe.

Więcej: Rzeźby z jeansów? Zobacz, o co chodzi!

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości