Gorące tematy

Pożar w Józefowie koło Otwocka. 22 osoby straciły dach nad głową

Gorące tematy

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
TVN 24/TVN Warszawa

W Józefowie koło Otwocka z piątku na sobotę doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Z ogniem walczyło 50 ratowników. 22 osoby ewakuowały się jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej.

Pożar budynku w Otwocku

Jak ustalił reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz, pożar wybuchł w nocy z piątku na sobotę w budynku przy Zawiszy Czarnego w Józefowie. Informację potwierdziła także straż pożarna.

- Zgłoszenie o pożarze otrzymaliśmy po godzinie drugiej. Pożar wybuchł w budynku drewniano-murowanym parterowym o powierzchni około 34 na 18 metrów. Gdy na miejsce dotarły pierwsze zastępy straży pożarnej, pożar był już w fazie rozwiniętej. Przed naszym przybyciem z budynku ewakuowały się 22 osoby. Nikt nie został poszkodowany - przekazał Maciej Łodygowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku.

Przekazał, że w akcji gaśniczej brało udział około 18 zastępów straży, czyli około 50 ratowników.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

- Nasze działania polegały na ugaszeniu ognia, częściowej ewakuacji mienia oraz przeszukaniu pogorzeliska. Na miejscu był burmistrz, który zadeklarował pomoc w znalezieniu schronienia dla ewakuowanych z budynku osób - dodał strażak.

Spłonął budynek mieszkalny

Artur Węgrzynowicz przekazał, że budynek spłonął doszczętnie. Na miejscu trwają prace rozbiórkowe z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu.

Informację o pożarze zamieścił w mediach społecznościowych burmistrz Józefowa Marek Banaszek.

- 22 osoby straciły cały dobytek, w tej chwili służby miejskie organizują lokale zastępcze. Na pewno potrzebna będzie sąsiedzka pomoc. Na szczęście prawdopodobnie nie ma ofiar - podkreślił burmistrz.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Daria Pacańska

Źródło: TVN 24/TVN Warszawa

Źródło zdjęcia głównego: thianchai sitthikongsak/Getty Images

Pozostałe wiadomości