Gorące tematy

Jerzy Owsiak o 28. Finale WOŚP: „Ten kraj jest wielki, właśnie po przez taką akcję”

Gorące tematy


28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył się niebywałym sukcesem. W tym roku na rzecz potrzebujących dzieci zebrano rekordową sumę ponad 115 milionów złotych. O tym, co działo się podczas tegorocznego finału opowiedział Jurek Owsiak.

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W tym roku padł kolejny rekord zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas 28. Finału Orkiestra zebrała ponad 115 milionów złotych. Pieniądze zostaną przekazane na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Ostateczne rozliczenie uzbieranych przez WOŚP funduszy nastąpi 8 marca.

To są te momenty, kiedy o Polsce się dobrze mówi, że zrobiliśmy coś niezwykłego. Mnie interesuje taka Polska. Ja myślę o Polsce, jako całej Europie. Ten kraj jest wielki, właśnie po przez taką akcję – powiedział Jerzy Owsiak.

WOŚP gra dla Australii

Moment, w którym na głównej scenie WOŚP pojawiła się flaga Australii, w opinii Jurka Owsiaka należał do najbardziej wyjątkowych momentów tegorocznego finału.

To był tak piękny widok, jak uczniowie Szkoły Morskiej w Darłowie salutowali w strojach marynarskich i flaga, która się rozwinęła. Poszło to w świat, Australijskie gazety o tym napisały – opowiedział prezes Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Część kwoty zebranej podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostanie przekazana na rzecz pomocy Australii, która od wielu tygodni boryka się z pożarami buszów. Sztaby Orkiestry znajdujące się w Perth, Sydney i Melbourne zebrały pieniądze, które wesprą walkę z żywiołem.

Aukcje WOŚP

Mimo że 28. finał już za nami, cały czas możemy wspierać WOŚP. Na stronie aukcje.wosp.org.pl w dalszym ciągu licytowane są nie tylko wyjątkowe przedmioty, ale również fantastyczne wyjazdy i interesujące spotkania.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

WOŚP w Gdańsku. Rocznica śmierci Pawła Adamowicza

WOŚP 2020 - ile zebrano podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Gwiazdy na 28. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co działo się za kulisami?

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości