Gorące tematy

Syn Mai Popielarskiej przebiegł z kolegą 100 km w Tatrach w 19 godzin!

Gorące tematy

Aktualizacja:

Jan Elantkowski i Kuba Popielarski w czasie 19 godzin i 33 minut obiegli całe Tatry Wysokie. Mają zaledwie po 18 lat, a Tatry znają już jak własną kieszeń. Jak dokonali takiego wyczynu, jak wyglądało ich przygotowanie? Jak się biega po górach i czy jest o wiele trudniejsze niż bieganie po płaskim terenie? Jan Elantkowski, Kuba Popielarski, Maja Popielarska i Kacper Sawicki odpowiedzieli na te wszystkie pytania w studiu Dzień Dobry TVN.

Więcej:

Rekordowe licytacje WOŚP 2019. Kto wygrał? Lewandowska czy Siwiec?

Chłopcy Jan Elantkowski i Kuba Popielarski to prawdziwi mistrzowie! W czasie 19 godzin i 33 minut obiegli całe Tatry Wysokie.

Jan Elantowski jest harcerzem Tatrzańskiego Hufca Harcerzy oraz Klubowiczem Taternickiego Klubu. Kuba Popielarski, jako nieodłączny partner Jaśka podczas zawodów i treningów, postanowił mu towarzyszyć. Jan i Kuba to członkowie Polish Ski Mountaineering Young Team. Od kilku lat bardzo ciężko i rzetelnie trenują pod okiem profesjonalnego trenera. Nic więc dziwnego, że udało im się przebiec całą trasę w czasie 19 godzin i 33 minut!

Tak w całości przedstawiała się ich 100-kilometrowa trasa:

Kuźnice – Myślenickie Turnie – Kasprowy Wierch – Sucha Przełęcz – Liptowski Koszar – Podbańska – Trzy Studnie – Szczyrbskie Jezioro – Popradzki Staw – Przełęcz pod Osterwą – Batyżowiecki Staw – Śląski Dom – Hrebienok – Schronisko Zamkowskiego – Łomnicki Staw – Rakuski Przechód – Zielony Staw Kieżmarski – Wielki Biały Staw – Przełęcz pod Kopą – Jaworzyna Tatrzańska – Palenica Białczańska – Rusinowa Polana – Gęsia Szyja – Psia Trawka – Polana Kopieniec – Nosalowa Przełęcz – Kuźnice.

Jakie plany mają młodzi sportowcy?

Chcemy się dobrze bawić! A celem sportowym jest ściganie się na wyższych poziomach - mówią zgodnie chłopcy.

A co Maja Popielarska sądzi o wyczynach swojego syna i ich kolegów?

We mnie się gotuje! Jak rosół w niedzielę! Wiem, że to jest trudny wymagający sport. Chłopcy są skromni, ale oni trenują dużo, trenują codziennie, niezależnie od pogody. Co czuje rodzic? Boi się na pewno! Choć z drugiej strony cieszę się, że chłopcy mają pasję - powiedziała Maja Popielarska.

Więcej:

Jak bezpiecznie zacząć biegać? Jakie wybrać buty? Co pomaga w bieganiu?

Pozostałe wiadomości