Gorące tematy

Jacek Czyż nie żyje. Znany aktor dubbingowy 5 dni temu skończył 67 lat

Gorące tematy

iStockphotoNetPix/Getty Images

Złe wieści dla świata filmowego. Jacek Czyż nie żyje. Polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy od kilku lat zmagał się z poważną chorobą. Zaledwie pięć dni temu obchodził swoje 67. urodziny.

Jacek Czyż nie żyje

O śmierci Jacka Czyża poinformował jego przyjaciel, były radny Warszawy Andrzej Golimont.

Zaledwie 5 dni temu świętowaliśmy Jego urodziny. Umawialiśmy się, że "Zaraz się zobaczymy'" Inaczej miało to "zaraz" wyglądać.Jacek. Większości bardziej znany z głosu niż twarzy, bo i Tygrysek i RedBull i tysiące dubbingowych ról. Ale przecież także aktor dzięsiątków filmów.Jacek. Kompan. Żartowniś. Dobry człowiek. Strasznie smutno.

- napisał na Facebooku.

W 2017 roku zakończył karierę z powodu udaru mózgu. W tym samym roku wykryto u niego nowotwór prostaty z przerzutami do kości.

Jacek Czyż - kariera

Jacek Czyż ukończył studia na PWST w Warszawie. Był związany ze stołeczną sceną - występował w Teatrze Komedia, Teatrze Narodowym i Teatrze Nowym. Zagrał również w wielu filmach, np. "Misiu", "Akcji pod Arsenałem", "Polskich drogach" i "Między ustami a brzegiem pucharu". Dostawał także angaże w serialach.

Aktor miał na swoim koncie bardzo wiele ról dubbingowych. Użyczał głosu Tygryskowi w "Kubusiu Puchatku", Rafikiemu w "Królu Lwie", Argusowi Filchowi w "Harrym Potterze", Reginaldowi w "Nocy w Muzeum" czy Rumburakowi w "Arabeli".

Zobacz także materiał: Nie żyje Ennio Morricone. Legendarny kompozytor i dyrygent miał 91 lat.

>>> Zobacz także:

Anna Czartoryska-Niemczycka wspomina, jak poznała swojego męża. To była miłość od drugiego wejrzenia

Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan nie chcą ochrzcić Henia. Padły mocne słowa

9. rocznica śmierci Amy Winehouse. 5 piosenek artystki, które zawsze będziemy pamiętać

Autor: Iza Dorf

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości