Gorące tematy

Mała Inga choruje na serce. "To ostatni moment na operację". W zbiórkę zaangażowały się przedszkolaki

Gorące tematy

Urodziła się z bardzo rzadką wadą serca. Szansą na normalne życie jest kosztowna operacja w Stanach Zjednoczonych. Koleżanki i koledzy z przedszkola postanowili zorganizować niezwykły kiermasz, żeby pomóc Indze.

Wrodzona wada serca

To historia, która pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych. Inga urodziła się z bardzo rzadką wadą serca. Diagnoza – Anomalia Ebsteina w skrajnej postaci.

To jest wada serca, która jest bardzo poważna. Otrzymaliśmy informację, że to ostatni moment na operację. Najlepiej byłoby, gdyby miała przeprowadzoną tę operację już dwa lata temu. Centrum specjalizujące się w anomaliach Ebsteina znajduje się w Pitsburgu w Stanach Zjednoczonych. W tamtym miejscu operacja gwarantuje nam sukces

- powiedział Sławomir Golański, tata Ingi.

Rodzice dziewczynki zorganizowali internetową zbiórkę pieniędzy dla ukochanej córeczki. – Termin operacji jest wyznaczany, kiedy zostanie zrealizowany przelew. Tak to wygląda od strony praktycznej. Nie ukrywam, że zakładam, iż w ciągu dwóch, trzech tygodni uda nam się zakończyć zbiórkę. To by oznaczało, że pod koniec marca lecimy i na początku kwietnia ta operacja jest – wyjaśniła Agnieszka Sznajder, mama Igi. Do tej pory zostało zebrane ponad 75 proc., pozostałe trzydzieści jeszcze przed nimi.

Pomoc od kolegów z przedszkola

26 lutego w Dzień Dinozaura w przedszkolu Ingi został zorganizowany specjalny kiermasz, który ma pomóc w zbiórce pieniędzy. Dzieci przygotowały prace plastyczne i kulinarne z motywem dinozaurów, które Inga tak lubi.

- Na początku to było dla nich zaskoczenie jak opowiadaliśmy dlaczego Inga potrzebuje tej operacji, dlaczego zbieramy dla niej pieniądze, więc słuchali z zaciekawieniem dużym. Jak rozwinęliśmy temat, to dzieci same oferowały – "zbieram na Lego, ale mam pieniądze od babci, mogę dać trzysta złotych". Od nich wypływa empatia. I w wypowiedziach i w tym co robią pokazują, że chcą pomagać – powiedziała Agnieszka Ciomborowska, wychowawczyni Ingi.

Jeżeli i ty chcesz pomóc małej Indze, możesz to zrobić dzięki zbiórce na stronie siepomaga.pl.

Zobacz też:

Czy dziecko może zarazić się COVID-19 pijąc mleko matki? Wyniki badań naukowców zaskakują

Polka pomaga nastolatce z Tanzanii. Dziewczynka zmaga się z tajemniczą chorobą. "Sama mam córkę, to mi nie daje spokoju"

Zorganizowała remont domu babci, która opiekuje się porzuconymi wnukami. Otrzymała za to listopadową Pozytywkę Dzień Dobry TVN

Autor: Anna Korytowska

Reporter: Izolda Sanetra

Pozostałe wiadomości