Gorące tematy

"In Vitro. Nauka czy cud? 2". Nowa seria programu dokumentalnego Małgorzaty Rozenek-Majdan już wkrótce na antenie Discovery Life

Gorące tematy

Małgorzata Rozenek-Majdan

Metoda in vitro to dla milionów par jedyna szansa na spełnienie marzeń o rodzicielstwie. Program "In Vitro. Nauka czy cud? 2" pokazuje, na czym dokładnie polega ta procedura. Bohaterami cyklu są nie tylko pary, które mimo przeciwności losu podejmują walkę o poczęcie dziecka, ale także lekarze pomagający im spełnić te pragnienia. Uczestników starających się o dziecko wspiera Małgorzata Rozenek-Majdan, mama trzech synów, urodzonych właśnie dzięki metodzie in vitro.

Dla Małgorzaty Rozenek-Majdan tematyka in vitro jest niezwykle istotna. Na własnej skórze przekonała się, z czym muszą się mierzyć kobiety mające trudności z zajściem w ciążę. Dzięki metodzie in vitro trzykrotnie została mamą. Jest autorką książek "In vitro. Rozmowy intymne" i "Świadoma mama", a także założycielką Fundacji MRM, która wspiera walkę z niepłodnością. W drugiej serii programu towarzyszy parom starającym się o dziecko dzięki metodzie in vitro i po raz kolejny stara się przybliżyć widzom ten ważny temat.

"In Vitro. Nauka czy cud? 2" - o czym opowiada program?

"In Vitro. Nauka czy cud? 2" to kolejna odsłona cyklu o ludziach, którzy mimo ogromnych trudności, marzą o tym, żeby zostać rodzicami. To także historia lekarzy, którzy z pomocą nauki pomagają to marzenie spełnić. Małgorzata Rozenek-Majdan będzie towarzyszyła bohaterom programu na każdym z etapów procedury, zarówno w tych najszczęśliwszych, ale też i najtrudniejszych chwilach.

Gwiazdy o macierzyństwie

Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko?
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko? Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

Problem niepłodności dotyczy milionów Polaków. W programie będzie można zobaczyć, jak potoczyły się losy Jadwigi i Andrzeja - uczestników poprzedniego cyklu. W 2. sezonie pojawią się także 4 pary nowych bohaterów. Wśród nich będą Krystyna i Rafał, dla których decyzja o posiadaniu dziecka nie była łatwa i oczywista. Krysia obawiała się, że mogłaby przekazać potomstwu chorobę genetyczną, na którą cierpi. Odkąd okazało się, że jest to mało prawdopodobne, usiłuje zajść w ciążę. To właśnie w tym cyklu dokumentalnym podda się pierwszemu zabiegowi in vitro.

Karolina i Łukasz od 5 lat starają się o dziecko. Małżonkowie badali się w klinice leczenia niepłodności i konsultowali z immunologiem. Mają za sobą już jedną, niestety nieudaną, próbę in vitro. W programie, podejmą się kolejnej. Do grona uczestników dołączą również Joanna i Paweł, którzy przeszli długą drogę w staraniach o potomstwo i są już po dwóch procedurach in vitro. Nie poddają się w walce o marzenia i są gotowi na kolejne podejście. Jadwiga i Mateusz to ostatnia para bohaterów. Są małżeństwem od 13 lat i do pełni szczęścia brakuje im tylko dziecka. Mimo wszelkich starań, Jadzi nigdy nie udało się zajść w ciążę. W programie po raz pierwszy podda się metodzie in vitro.

"In Vitro. Nauka czy cud? 2" - gdzie i kiedy oglądać?

Jaki skończą się historie wszystkich bohaterów? Czy uda im się spełnić marzenia? Kamery Discovery Life i TVN Style będą towarzyszyły im na każdym etapie ich doświadczeń z metodą in vitro.

Premiera programu "In Vitro. Nauka czy cud? 2" już w sobotę 3 grudnia 2022 roku o godz. 16:55 na antenie Discovery Life. Na antenie TVN Style format pojawi się we wtorek, 7 lutego 2023 roku o godz. 22:25.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości