Gorące tematy

Iga Świątek 17. rakietą świata. Komentator: "Wyścig o miano Sportowca Roku będzie dosyć zacięty"

Gorące tematy

Aktualizacja:

Nie słabną emocje po fantastycznym występie Igi Świątek na French Open. W sobotę 19-latka pokonała w finale Sofię Kenin i jako pierwsza Polka wygrała turniej Wielkiego Szlema. Dzięki temu zwycięstwu awansowała w rankingu WTA na 17. miejsce. O jej karierze i poczynaniach sportowych rozmawialiśmy z komentatorem tenisa Markiem Furjanem oraz Ksawerym Ostrowskim, który od 4 lat prowadzi fan club tenisistki.

Ranking WTA: Iga Świątek awansowała na 17. miejsce

Marek Furjan - komentator tenisa i autor audycji "Forhend Bekhend" - nie ma wątpliwości: sukces Igi Świątek był do przewidzenia, choć nie tak szybko.

Powinniśmy się tego spodziewać, ale nie wiem, czy już w 2020 roku. Nie wiem, czy ta bomba nie wybuchła zbyt szybko względem oczekiwań, które był związane z Igą

- przyznaje gość Dzień Dobry TVN.

Jak podkreśla, wygrana French Open to gigantyczny sukces.

To pierwsza taka sytuacja w historii polskiego tenisa, wielka sprawa dla polskiego sportu . Myślę, że wyścig o miano Sportowca Roku znów będzie dosyć zacięty i tam się troszeczkę zamiesza

- mówi Marek Furjan.

Iga Świątek dzięki zwycięstwu w Roland Garros awansowała w najnowszym rankingu singlowym WTA z 54. na 17. miejsce. Liderką pozostała Australijka Ashleigh Barty.

Fan club Igi Świątek

Ksawery Ostrowski kibicuje Idze Świątek od 5 lat, kiedy była jeszcze juniorką, a swój pierwszy seniorski turniej miała przed sobą. Żeby ją wspierać i pomagać, robić coś więcej niż oglądać mecz przez telewizorem, 4 lata temu założył jej fan club.

Każdy miał nadzieję na to, że Iga może osiągnąć duży sukces. Teraz pokazała, że nie był to przypadek, że zwróciłem na nią uwagę i osiągnęła to, czego nikt nigdy w polskim tenisie nie osiągnął. Już przeszła do historii, a to może być dopiero początek jej pięknej kariery

- cieszy się Ksawery Ostrowski.

Miał okazję osobiście poznać Igę 3 lata temu, na turnieju WSG Open, który rozgrywała w Warszawie. Jest z nią w stałym kontakcie.

Poza kortem jest bardzo dobrą, ciepłą, naturalną osobą, nie gwiazdorzy. Jest po prostu zwykłą dziewczyną spod Warszawy. Mimo że osiągnęła sukces, dalej można z nią porozmawiać tak, jak na początku fan clubu i naszej przygody

- zaznacza założyciel fan clubu tenisistki. Przez ostatnie 2 tygodnie bardzo się on rozrósł. Obecnie liczy już ponad 7 tysięcy członków i 5 administratorów, którzy prowadzą też stronę oraz grupę na Facebooku.

Bez ich pomocy nie byłoby to możliwe w takim kształcie

- podkreśla Ksawery Ostrowski w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Iga Świątek po maturze. Czy zawiesi karierę sportową i pójdzie na studia? „Mam ten przywilej, że nie muszę teraz decydować”

Iga Świątek. Najlepsza polska juniorka w tenisie

Zasady gry w tenisa ziemnego. Jak wspierać młode talenty w tenisie?

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości