Gorące tematy

Hipopotamy Pablo Escobara zagrażają mieszkańcom

Gorące tematy

Autor:
Martyna
Trębacz
Co nowego w świecie gwiazd?
Dzień Dobry TVNCo nowego w świecie gwiazd?

Pablo Escobar, słynny baron narkotykowy był właścicielem egzotycznego ranczo w którym znajdowały się m.in. hipopotamy. Po jego śmierci zwierzęta uciekły z prywatnego ZOO, co spowodowało niemałe zagrożenie dla przebywających w pobliżu mieszkańców. O tym, co się stanie z hipopotamami "króla kokainy" opowiedziała w Dzień Dobry TVN Sandra Hajduk-Popińska. 

Prywatne ZOO Pabla Escobara

Pablo Escobar był jednym z najbogatszych osób na świecie. W swojej pokaźnej, ponad 20 kilometrowej posiadłości gromadził egzotyczne zwierzęta. - Baron narkotykowy, którego historię możemy poznać z wielu publikacji, filmów był właścicielem prywatnego zoo. Były w nim wszystkie zwierzęta, jakie sobie możemy wyobrazić, w tym hipopotamy. Po śmierci Pablo Escobara te hipopotamy uciekły z jego prywatnego ZOO i zaczęły się bardzo skutecznie rozmnażać w okolicy pobliskiej rzeki, co spowodowało zagrożenie dla mieszkańców tego terenu Kolumbii – powiedziała Sandra Hajduk-Popińska.

Co stanie się z hipopotamami Pabla Escobara?

Sprawą hipopotamów, niegdyś znajdujących się na terenie prywatnego ZOO barona narkotykowego zainteresowała się organizacja, która ma za zadanie bronić praw zwierząt. Aby uchronić je przed śmiercią, wpadła na pomysł, żeby nadać im osobowość prawną.

- Oznacza to, że będą od tej pory chronione prawem. Mają adwokata i mają środki antykoncepcyjne, żeby się nie rozmnażały – wyjaśniła Sandra Hajduk-Popińska.

Okazuje się, że zgodnie z decyzją sądu, osobowość prawną otrzymało około 90 hipopotamów. W ten sposób zwierzęta są chronione i nie można ich zabić. Taki obrót spraw cieszy miłośników zwierząt, zwłaszcza, że los hipopotamów stał pod znakiem zapytania po tym, jak w maju ubiegłego roku zwierzę poważnie zraniło 45-letniego mężczyznę. Co ciekawe, mieszkańcy - choć zdają sobie sprawę z zagrożenia - podobno polubili towarzystwo hipopotamów i traktują je jako atrakcję turystyczną.

Zobacz także:

Autor:Martyna Trębacz

Źródło zdjęcia głównego: Player.pl

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości