Gorące tematy

Samochód uderzył w drzewo i stanął w płomieniach. Ucierpiała 14-latka

Gorące tematy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
policyjny radiowóz

W miejscowości Ropa w okolicach Gorlic (województwo małopolskie) w nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do poważnego wypadku. Samochód uderzył w drzewo, po czym się zapalił. Wśród poszkodowanych osób jest 14-letnia dziewczynka.

Samochód uderzył w drzewo i stanął w płomieniach

W nocy z poniedziałku (22 maja) na niedzielę (23 maja) doszło do poważnego wypadku. Z ustaleń funkcjonariuszy z Gorlic wynika, że 27-letni mężczyzna, który siedział za kierownicą Audi, jechał zbyt szybko i w pewnym momencie stracił kontrolę nad samochodem.

Chore dzieci

Operacja serca w łonie matki
Operacja serca w łonie matkiDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Starszy aspirant Gustaw Janas, oficer prasowy gorlickiej policji w rozmowie z portalem tvn24.pl przekazał, że kierujący autem zjechał na pobocze i zderzył się z drzewem. Uderzenie było tak silne, że drzewo zostało wyrwane z korzeniami. Następnie samochód zaczął się palić.

Wypadek w Gorlicach. W jakim stanie są pasażerowie?

Autem prowadzonym przez 27-letniego mężczyznę jechały jeszcze trzy osoby. Mimo że pasażerowie zdołali wydostać się z samochodu o własnych siłach to, jak poinformował rzecznik policji, dwie z nich - 23-letni mężczyzna i 14-letnia dziewczynka - trafiły do szpitali w Nowym Sączu i Gorlicach. Stan dziewczynki okazał się jednak na tyle poważny, że została ona przewieziona do szpitala dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu.

- W działaniach udział brał 1 zastęp OSP Ropa, 2 zastępy JRG Gorlice, 3 zastępy ZRM oraz Policja. Nasze działania trwały do godz. 3:30 - przekazała za pośrednictwem Facebooka OSP KSRG Ropa.

Kierowca samochodu był trzeźwy.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie tvn24.pl.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego:  Douglas Sacha/Getty Images

Pozostałe wiadomości