Gorące tematy

Petarda uderzyła w tłum. Nie żyje 7-letni chłopiec i jego starsza siostra

Gorące tematy

Autor:
Adam
Barabasz
Źródło:
lemonde.fr
Dzieci oglądające fajerwerki

Dwie osoby nie żyją, trzecia trafiła do szpitala po tym, jak petarda uderzyła w tłum podziwiający fajerwerki. Do tragicznego zdarzenia doszło podczas tradycyjnego pokazu towarzyszącego obchodom francuskiego święta narodowego.

Wypadek podczas pokazu sztucznych ogni

Do dramatycznych wydarzeń doszło w miejscowości Cholet w departamencie Maine-et-Loire. Podczas pokazu sztucznych ogni jeden z ładunków uderzył w tłum. Eric Bouillard, prokurator zajmujący się sprawą, przekazał, że poszkodowana została grupa osób, która stała szesnaście metrów od miejsca wybuchu. Zginął 7-letni chłopiec i jego 24-letnia siostra. Trzecia osoba, również z rodziny, ranna trafiła do szpitala. Z ustaleń służb wynika, że nikt więcej nie został poszkodowany.

Uwaga! TVN

Uwaga! TVN: Nie żyje rodzeństwo z Płocka. Jak doszło do tragedii?
Uwaga! TVN: Nie żyje rodzeństwo z Płocka. Jak doszło do tragedii?
wideo 2/27

Wątpliwości funkcjonariuszy budzi niewielki dystans pomiędzy miejscem, w którym zatrzymała się poszkodowana rodzina, a strefą, gdzie odpalano sztuczne ognie. Burmistr Cholet Gilles Bourdouleix w rozmowie z AFP podkreślił, że służby czuwające nad bezpieczeństwem imprezy "radziły widzom, aby oddalili się".

Sztuczne ognie we Francji

Z relacji świadków wynika, że wydarzenia potoczyły się w błyskawicznym tempie. Laurent Picard przyszedł oglądać sztuczne ognie z dwoma córkami: 8 i 13-latką.

- Byłem pięć lub sześć metrów od wybuchu z moimi dwiema córkami, dostałem iskry i poczułem ciepło - powiedział AFP. - Na szczęście tam, gdzie stałem, w pewnym sensie służyłem jako tarcza dla moich córek - dodał, zanim zadał sobie pytanie: - Czy była to rakieta, która przekrzywiła się lub eksplodowała podczas spadania? Stało się to tak szybko, że nie mogę powiedzieć - zaznaczył.

Uczestnik wydarzeń zdradził, że tuż po wybuchu zobaczył leżącego na ziemi poparzonego mężczyznę oraz kobietę, której ratownicy wykonywali masaż serca. W tłumie pojawiła się panika.

Pokazy sztucznych ogni są tradycyjnym elementów obchodów 14 lipca, święta narodowego Francji upamiętniającego zdobycie Bastylii, które zapoczątkowało Wielką Rewolucję Francuską. Firma, która odpowiadała za pokaz pirotechniczny w Cholet robiła to na zlecenie merostwa od 1994 roku. Trwa ustalanie przyczyn wypadku.

Więcej informacji znajdziesz na TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Adam Barabasz

Źródło: lemonde.fr

Źródło zdjęcia głównego: Nodar Kontselidze / EyeEm / Getty Images

Pozostałe wiadomości