Gorące tematy

Nie żyje Francisco Garcia. 21-letni trener piłkarski najmłodszą ofiarą koronawirusa

Gorące tematy

Photo and Co/Getty Images

Nie żyje Francisco Garcia, hiszpański trener piłki nożnej. Do szpitala trafił z typowymi objawami dla wirusa COVID-19. Jest najmłodszą ofiarą koronawirusa na świecie.

Najmłodsza dotychczas ofiara koronawirusa

21-latek trafił do szpitala w Maladze, ponieważ odczuwał znaczne problemy z oddychaniem. Badania potwierdziły obecność koronawirusa. Okazało się również, że Hiszpan należał do grupy ryzyka, ponieważ wcześniej był pacjentem onkologicznym, cierpiąc na białaczkę.

Jak donoszą hiszpańskie media, lekarze zgodnie potwierdzają, że gdyby nie choroba nowotworowa, młody trener miałby szansę na powrót do zdrowia.

O śmierci Francisco poinformował klub – Atletico Portada Alta.

Członkowie klubu z Andaluzji pożegnali swojego trenera słowami:

Pragniemy złożyć najszczersze kondolencje przyjaciołom i rodzinie naszego trenera, Francisco Garcii, który dziś nas opuścił. Co teraz zrobimy bez Ciebie, Francis? Zawsze byłeś z nami tam, gdzie byłeś potrzebny. Jak będziemy sobie teraz radzić? Nie wiemy, ale zrobimy to dla Ciebie. Nie zapomnimy Cię!

- napisali działacze klubu z Andaluzji.

Koronawirus w Hiszpanii

Hiszpania jest drugim europejskim krajem, w którym odnotowano największą liczbę zarażonych koronawirusem. Od poniedziałku ogłoszono stan wyjątkowy. W momencie pisania tego artykułu potwierdzonych jest już ponad 9 tysięcy przypadków zarażenia wirusem i 309 ofiar śmiertelnych. Francisco Garcia to 7 ofiara koronawirusa w Andaluzji.

Wirus zawitał w hiszpańskim świecie piłki nożnej już w zeszłym tygodniu. Klub piłkarski Valencia został pierwszą drużyną z Hiszpanii, dotkniętą epidemią koronawirusa. Zarażonych jest pięciu pracowników, w tym dwóch piłkarzy - Ezequiel Garay i Eliaquim Mangala. 10 marca klub z Walencji rozegrał mecz w Lidze Mistrzów z włoskim zespołem Atalanta, którego zawodnicy również zostali poddani kwarantannie.

Zobacz też:

Autor: Bartosz Tomaszewski

Pozostałe wiadomości