Film "Młoda Białoruś" w Playerze. Czy pokolenie młodych ludzi zawalczy o demokrację?

Autor:
Oskar
Netkowski
"Młoda Białoruś"
"Młoda Białoruś"
wideo 2/15

"Młoda Białoruś" opowiada przeżycia młodych Białorusinów zmuszonych do ucieczki po brutalnym stłumieniu protestów po sfałszowanych przez Aleksandra Łukaszenkę wyborach w 2020 roku. Film dostępny będzie na platformie Player.

"Młoda Białoruś" - o czym jest film?

Film "Młoda Białoruś" pojawił sią na festiwalu filmów dokumentalnych Watch Docs. To historia dwóch mężczyzn opuszczających własny kraj, ze względu na liczne prześladowania polityczne. Prezenter kanału NEXTA, który wyjechał z Białorui, próbuje odnaleźć się w polskiej rzeczywistości. Życie Andrieja związane jest z kulturą hiphopu i imprezami. Rzeczywistość jednak nie jawi się tak wesoło. Mężczyznę dręczy jednak poczucie nostalgii i beznadziei przez to, co dzieje się w jego ojczyźnie. Przekazywanie tych informacji na antenie nie pozwala mu spokojnie żyć.

Czy pokolenie młodych ludzi, tak mocno doświadczonych przez traumę klęski wolnościowego zrywu i milicyjnych represji odnajdzie w sobie siłę by dalej walczyć o demokrację? - Przyjrzeliśmy się życiu młodych Białorusinów w Polsce, tych, którzy uciekli z kraju będącym pod reżimem Łukaszenki. Ich życie jest trochę w rozkroku, z jednej strony muszą sobie ułożyć w Polsce życie na nowo, z drugiej strony muszą walczyć o niepodległość swojej ojczyzny, co jest niezwykle trudne, bo robią to tutaj - powiedział w Dzień Dobry TVN Łukasz Ruciński, reżyser filmu.

"Młoda Białoruś" - gdzie i kiedy oglądać?

Film pokazujący traumatyczne wspomnienia represji, walki z systemem i tęsknoty za zwyczajnym życiem, dostępny będzie w serwisie Player.pl od 6 stycznia.

Dokument "Młoda Białoruś" znaleźć można pod tym linkiem.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości