Gorące tematy

Niepełnosprawny Fabian Puchalski wspiera kobiety w walce o prawo do aborcji. "Każdy powinien mieć wolność w decydowaniu"

Gorące tematy

Aktualizacja:

Fabian Puchalski po wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego prawa aborcyjnego w Polsce udostępnił w mediach społecznościowych poruszający post. Podkreślił w nim, że to nie od państwa otrzymał realną pomoc, a od kobiet, które stanęły na jego drodze. W naszym programie opowiedział, która z nich odegrała największą rolę.

22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja z powodu ciężkich wad płodu jest niezgodna z Konstytucją. Ta decyzja poruszyła cały kraj. W tym również niepełnosprawnego Fabiana Puchalskiego, który zamieścił w mediach społecznościowych poruszający wpis. Opisał w nim, jak wygląda jego życie i dlaczego walczy o prawa kobiet.

Nie potrafię przemilczeć sprawy #piekłokobiet jako niepełnosprawny chłopak, "porzucony" przez rodziców biologicznych niedługo po urodzeniu, latami czekający na obiecaną kochającą rodzinę adopcyjną, otoczony od urodzenia samymi kobietami, które próbowały poruszyć niebo i ziemię, by uczynić moje życie lepszym

- rozpoczął.

Niepełnosprawny Fabian dziękuje kobietom

Podkreślił również, że miejsce, do którego dotarł i wszystko, co osiągnął, jest zasługą tysiąca kobiet. Których szczególnie?

To na pewno moja mama zastępcza, z którą mieszkam do dzisiaj. Jesteśmy ze sobą najbliżej, jeśli chodzi o nasze relacje. To jest najważniejsza kobieta w moim życiu. Na pierwszym miejscu. To również pielęgniarki ze wszystkich szpitali, w których przebywałem. Fizjoterapeutki. Szczególnie jedna - Aleksandra Izdorczyk, której bardzo dziękuję

- oznajmił w Dzień Dobry TVN.

"Każdy powinien mieć wolność w decydowaniu"

Fabian w programie wyjaśnił też, dlaczego zdecydował się opublikować post. Stanowczo podkreślił, że w życiu każdy powinien mieć prawo wyboru. I to był jego główny cel.

Myślę, że sytuacja obecna w kraju odnośnie tego, co było niedawno – nie jest dobrym pomysłem. Każdy powinien mieć wolność w decydowaniu. Niezależnie, czy jest kobietą, czy mężczyzną

- oświadczył.

Osoby niepełnosprawne w Polsce

W swoim poście dokładnie opisał, jak wygląda życie osoby niepełnosprawnej w Polsce. Z kolei w rozmowie z nami powiedział, jaką pomoc otrzymuje od państwa.

To jest głównie wsparcie finansowe. W formie renty socjalnej. A wiadomo, że pieniądze nie załatwią wszystkiego. Co pięć lat potrzebuję wózka, sprzętu ortopedycznego. To nie jest tak, że pstrykniesz sobie palcem i spada z nieba. Tylko o to trzeba się starać

- wyjaśnił.

Na koniec Fabian przyznał, że część internautów nie tylko udostępniła post, lecz i napisała do niego prywatnie. Niektórzy nawet zaoferowali swoją pomoc.

Przyznaję, że nie byłem w stanie na wszystkie wiadomości odpisać. Na komentarze w ogóle przestałem odpisywać, bo jest ich aż tak dużo. Na niektóre wiadomości odpisałem, niektóre usunąłem, bo były tak głupie. Mieszkam w Gdańsku od 7 lat, z jednej wiadomości dowiedziałem się, że dwa domy dalej mieszka adwokat, który zaproponował mi bezpłatną pomoc prawną

- oznajmił 21-latek.

Nie potrafię przemilczeć sprawy #piekłokobiet jako niepełnosprawny chłopak, "porzucony" przez rodziców biologicznych...

Opublikowany przez Fabiana Puchalskiego Czwartek, 29 października 2020

Zobacz też:

Przedsiębiorcy na wojnie z pandemią. "Jeżeli jeszcze miesiąc lub dwa będzie ten system, to z rynku zniknie 300 tys. miejsc pracy"

"Cudowny chłopak" znalazł rodzinę. "Najbardziej wzruszające są sytuacje, kiedy córki się nim opiekują"

Czym jest upadłość konsumencka? "Działania wszystkich wierzycieli, komorników są wstrzymywane"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Dominika Czerniszewska

Pozostałe wiadomości