Gorące tematy

Ukradli 99-latce 4 tys. złotych. Internauci zebrali dla niej ponad 400 tysięcy! Rozmowa z panią Ewą w DDTVN

Gorące tematy

Ta historia przywraca wiarę w ludzi! Starsza pani z Bielska-Białej została okradziona przez parę oszustów. Poruszeni nieszczęściem 99-latki internauci zorganizowali zbiórkę. Zgromadzono już ponad 400 tysięcy złotych! "Ludzi dobrej woli jest więcej" - skomentował historię Marcin Prokop w Dzień Dobry TVN. Rozmowę z panią Ewą Bebek dla DDTVN przeprowadziła Agata Zjawińska.

Pani Ewa Bebek obecnie martwi się tylko tym, jak ona się odwdzięczy dobrym ludziom i co może zrobić, by komuś uczynić coś dobrego.

Mamy nadzieję, że pozostanie to jedynym zmartwienie starszej pani, która otworzyła serca tysięcy osób, biorących udział w zbiórce!

Podła kradzież

Pani Ewa Bebek z Bialska-Białej została w ubiegłym tygodniu okradziona przez nieznanych sprawców. Młoda para weszła do jej mieszkania pod pretekstem poinformowania o planowanym remoncie. Zamiast remontować zamknęli staruszkę w łazience i splądrowali mieszkanie. Ich łupem padły oszczędności pani Ewy: 4 tysiące złotych.

Zbiórka dla Babci Ewy

To były oszczędności jej życia! Historia ogromnie poruszyła wiele osób, a w akcję pomocy dla pani Ewy zaangażowała się fundacja Serce dla Maluszka, która na co dzień pomaga najmłodszym. Uruchomiła specjalną zbiórkę pod hasłem "Babcia Ewa".

Pieniądze dla pani Ewy można wpłacać na numer konta: 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142 (Bank Millenium) tytułem: Babcia Ewa Straciła oszczędności życia.

Zebrano już ponad 440 tys. złotych. Organizatorzy poinformowali, że odwiedzili sklep, w którym starsza pani robi zakupy. Nie będzie musiała już nigdy więcej za nie płacić, ponieważ otrzymała kartę przedpłaconą.

Oszustów poszukuje policja

Oszustów poszukują teraz policjanci. Wszelkie informacje mogące się przyczynić do zatrzymania sprawców można kierować do Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej przy ul. Składowej 2, tel. 33 8250100, 33 825 0103, nr alarmowy 112, adres e-mail: kp1@bielsko.ka.policja.gov.pl

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Anna Kobyłka

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości