Gorące tematy

Tancerka zatańczyła na rurze w domu spokojnej starości. Wideo stało się hitem sieci

Gorące tematy

Autor:
Oskar
Netkowski

Embla Bergli to tancerka pole dance, która zachwyciła swoim występem mieszkańców domu spokojnej starości. Seniorzy z zaciekawieniem obserwowali każdy ruch kobiety. Na koniec sami spróbowali swoich sił na rurze. Wideo stało się hitem sieci.

Pole dance - na czym polega?

Pole dance to rodzaj akrobatyki uprawianej na pionowym drążku. Sport ten wymaga umiejętności typowych dla gimnastyki – odpowiedniego rozciągnięcia, siły i sprawności fizycznej. Pierwsze placówki w Polsce, w których możliwa była nauka pole dance, powstały w 2012 roku. Od 2017 roku pole dance jest oficjalnie dyscypliną sportową.

Taniec

Wpływ tańca na rozwój dziecka
Wpływ tańca na rozwój dziecka Dzień Dobry TVN
wideo 2/9

Sport ten jest dobrą alternatywą dla osób, które szukają sposobów na poprawę gibkości ciała, zbudowanie ładnej sylwetki, a do tego kochają taniec. Wyróżniamy kilka rodzajów tańca na rurze, wyboru można więc dokonywać w zależności od upodobań. W klasycznym pole dance taniec łączy się ze sportem, czyli figurami wymagającymi siły. Pole art to z kolei taniec artystyczny, gdzie dużą rolę odgrywa opowiadana historia, muzyka i cała oprawa od stroju, przez rekwizyty, po pojawiające się elementy na rurce i poza nią, jak np. taniec. Exotic pole dance uczy nieco bardziej zmysłowych ruchów – gdzie ważna jest muzyka i odpowiednie obuwie – czyli wysokie szpilki, zwane szklankami. Od exotic pole dance różni się pole fitness oraz pole sport – czyli typowo sportowe poddyscypliny, gdzie największe znaczenie mają figury wykonywane na rurze.

Występ pole dance w domu spokojnej starości

Embla Bergli to zawodowa tancerką pole dance i tiktokerka pochodzącą z Norwegii. W sieci często pokazuje skomplikowane figury akrobatyczne, wzbudzając zachwyt obserwatorów. Światowa sława przyszła do niej jednak po występie w domu seniora. Klip obejrzało już ponad pięć milionów osób. Co więcej, na koniec to staruszkowie postanowili spróbować swoich sił na rurze. To wideo trzeba zobaczyć!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: VlaDee/Getty Images

Pozostałe wiadomości