Gorące tematy

Edyta Górniak wydaje nowy singiel! Już w sobotę opowie o nim w Dzień Dobry Wakacje

Gorące tematy

Aktualizacja:
Kamil Piklikiewicz/East News

Edyta Górniak w tym roku obchodzi niezwykły jubileusz - 25-lecie swojej pracy zawodowej (licząc od wydania pierwszej płyty). Z tej okazji Górniak ma dla swoich fanów niespodziankę - nowy album, który ukaże się w tym roku. Pierwszy singiel zapowiadający płytę - "Lime (Tequila-ila)" trafi do sieci w piątek. A już w sobotę (25 lipca) Edyta będzie gościem Dzień Dobry Wakacje. Piosenkarka szykuje dla widzów coś naprawdę wyjątkowego.

Nowy utwór Edyty Górniak "Lime (Tequila-ila)" - kiedy premiera?

Edyta Górniak w ostatnim czasie nie próżnowała. Przez dwa lata była w trasie koncertowej, podczas której po raz pierwszy wykonywała swoje utwory w nowych, akustycznych wersjach. W 2019 roku zaśpiewała również w duecie z Gromeem. Dzięki ich współpracy powstała piosenka "Król". Teraz przyszedł czas na coś nowego - długo wyczekiwany album artystki, której głos zna cała Polska. Ostatnią płytę, pt. "My” polska diwa wydała w 2012 roku.

Czym Edyta zaskoczy nas tym razem? Przekonamy się już w piątek - wtedy odbędzie się premiera singla "Lime (Tequila-ila)", który jest owocem pracy z producentami z USA. Angielski tytuł zwiastuje, że jedna z najważniejszych polskich artystek może śpiewać właśnie w tym języku. Czy Górniak będzie chciała nową piosenką podbić nie tylko polskie listy przebojów?

Edyta Górniak w Dzień Dobry Wakacje zapowie teledysk do "Lime (Tequila-ila)"

Na te i inne pytania Edyta odpowie w sobotnim wydaniu Dzień Dobry Wakacje. Artystka zdradzi również, z kim pracowała nad nowymi utworami i opowie o kulisach pracy nad albumem. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć zapowiedź teledysku do najnowszego singla. To wydarzenie na pewno przejdzie do historii - fani piosenkarki długo czekali na jej nowe "dziecko".

A tak prezentuje się okładka singla "Lime (Tequila-ila)":

mat. prasowe

Edyta Górniak - diwa polskiej sceny muzycznej

Edyta swoją karierę muzyczną rozpoczęła w 1986 roku, w zespole "System B", który prowadziła. To właśnie podczas jednego z występów grupy, wokalistkę zauważyła Elżbieta Zapendowska. Dzięki niej Górniak zaczęła na poważnie myśleć o swojej karierze wokalnej. Po przeprowadzce do Warszawy wzięła udział w przesłuchaniach do musicalu "Metro" Janusza Józefowicza. Na początku grała rolę drugoplanową, z jedną partią solową. Później jednak zastąpiła Katarzynę Groniec w roli Anny. W 1992 roku razem z całą obsadą wyjechała na Broadway. Przypomnimy tylko, że "Metro" zostało nagrodzone największym wyróżnieniem w dziedzinie musicali – statuetką Tony.

Kariera Edyty rozwijała się szybko - jeszcze na początku lat 90. piosenkarka nagrała dwie piosenki z Piotrem Rubikiem do filmu "Pajęczarki". Występowała w Teatrze Buffo, a także reprezentowała nasz kraj w 39. Konkursie Piosenki Eurowizji w Dublinie. Zajęła wtedy drugie miejsce.

W maju 1995 wydała swój pierwszy album studyjny, zatytułowany "Dotyk", który rozszedł się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy. W listopadzie 1997 roku wydała debiut anglojęzyczny zatytułowany po prostu Edyta Górniak. Nad jego produkcją i doborem repertuaru czuwał Christopher Neil, odpowiedzialny za międzynarodową karierę Céline Dion.

W latach 2002 i 2003 wydała kolejno dwa albumy: "Perła" i "Invisible". Kolejny – "E.K.G" zaś w roku 2007. Jest też autorką płyty świątecznej z 2008, pt. "Zakochaj się na Święta w kolędach". W 2012 roku świat usłyszał jej utwory ze wspomnianej już płyty "My".

Do dziś Edyta Górniak uważana jest za jedną z najlepszych polskich wokalistek, dlatego jej nowy album na pewno odbije się szerokim echem. A my czekamy na wizytę artystki w Dzień Dobry Wakacje już w najbliższą sobotę - 25 lipca! Oglądajcie nas koniecznie!

To nie będzie pierwszy raz, gdy Edyta Górniak odwiedzi nas w programie, by powiedzieć widzom "Dzień Dobry". W styczniu Górniak opowiedziała nam o swoich wrażeniach po ostatnim koncercie z dwuletniej trasy akustycznej. Zobacz cały wywiad:

Zobacz także:

Autor: Anna Mierzejewska

Pozostałe wiadomości