Gorące tematy

„Milionerzy”. Pytanie o krajową siódemkę przysporzyło trudności graczowi 

Gorące tematy

Autor:
Joanna
Andrzejewska
Hubert Urbański

Poniedziałkowy wieczór okazał się naprawdę pomyślny dla Emila Witczaka. Mężczyzna rozpoczął grę w pięknym stylu. Aż do pytania za 20 000 złotych nie skorzystał z żadnego koła. Problematyczne okazało się natomiast zagadnienie o drogę numer 7. Jak sobie z nim poradził?

„Milionerzy” – Dokąd prowadzi droga krajowa numer 7?

Emil do szóstego pytania przeszedł jak burza. Mężczyzna bez zawahania odpowiedział między innymi na pytania dotyczące parafii, winorośli, sztamy czy filmu „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”. Nieco dłużej zatrzymał się przy zagadce za 20 000 złotych, dotyczącej drogi krajowej numer 7. Jak konkretnie brzmiało pytanie?

Droga krajowa numer 7 prowadzi z Wybrzeża do granicy:

  • A.     Ze Słowacją
  • B.     Z Czechami
  • C.      Z Ukrainą
  • D.     Z Niemcami

Droga krajowa numer 7 – pytanie i odpowiedź z „Milionerów”

Gracz chwilę zastanowił się nad tym pytaniem, ale niestety nie kojarzył tej trasy. W związku z tym postanowił skorzystać ze swojego pierwszego koła ratunkowego. Wybrał pytanie do publiczności. Jak zagadkę rozwiązały osoby w studiu? 58 procent wskazało na odpowiedź A, 36 na B, 2 na C i 4 na D. Te podpowiedzi nie wystarczyły jednak uczestnikowi, więc postanowił on wykorzystać również druga pomoc. Tym razem postawił na pół na pół. Które podpowiedzi zostały? Słowacja i Ukraina. Mężczyzna postanowił zaznaczyć odpowiedź C, czyli Słowację. Czy był to dobry wybór? Zdecydowanie tak!

Dodajmy, że Emil brawurowo przeszedł również przez kolejne zagadnienia. Grę musiał skończyć ze względu na koniec czasu trwania programu. Wznowi ją, mając na koncie 125 000 złotych.

Przeczytaj też:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Joanna Andrzejewska

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości