Gorące tematy

"Zostałam zgwałcona w zakonie. To było pranie mózgu". Była zakonnica i jej historia w DDTVN

Gorące tematy

Aktualizacja:

Doris Reisinger została zgwałcona przez księdza, kiedy była w zakonie. Nikt nie chciał jej pomóc - teraz po latach mówi otwarcie o tym, co ją spotkało. Doris była gościem w studiu Dzień Dobry TVN.

Więcej: 

"Tylko nie mów nikomu" - obejrzało ponad 14 milionów osób! Wstrząsający film braci Sekielskich o pedofilii w Kościele

Kim jest Doris Reisinger?

Doris Reisinger w zakonie przeżyła prawdziwe piekło. Była molestowana, została zgwałcona. Nikt z przełożonych nie chciał jej pomóc. Doris, po latach przerywa milczenie i opowiada swoją historię.

Doris w wieku 19 lat, jako młoda dziewczyna poczuła powołanie do służby religijnej i została zakonnicą zakonu Opus Spiritualis Familia.

Kiedy byłam nastolatką, zauważyłam że różnię się od innych dziewcząt. One zastanawiały się, co o nich myślą chłopcy i czy ładnie wyglądają. A ja pomyślałam, że nie chcę taka być, że chciałabym zrobić w życiu coś istotnego. I wtedy pomyślałam o zakonie.

"Ksiądz mnie zgwałcił"

W 2008 roku roku została zgwałcona przez księdza Hermanna Geisslera.

Po gwałcie jeszcze trzy lata spędziłam w zakonie (...) Zakazywano mi wielu rzeczy, to było jak pranie mózgu (...) Po gwałcie moja osobowość przestała istnieć, byłam zniszczona! Nie byłam w stanie podjąć żadnej decyzji, a zwłaszcza takiej decyzji, jak opuszczenie zakonu. Następnego dnia poszłam do kaplicy i starałam się żyć normalnie.

Zgłosiłam gwałt mojej siostrze przełożonej. Wściekła się na mnie!

Kobieta opuściła wspólnotę w 2011 roku. Skończyła studia i zakochała się w byłym zakonniku. Wyszła za niego i dziś jest matką i żoną. 

Jestem matką, żoną, skończyłam doktorat z filozofii. Moje życie jest normalne i szczęśliwe (...) Poznałam inne zakonnice, ofiary, poznałam zakonnice, które nawet nie były zgwałcone, ale cierpiały w upokorzeniu w życiu zakonnicy. Wiele z tych osób nie wróciło do normalności, ja miałam dużo szczęścia.

W styczniu 2019 roku Geissler, ksiądz który ją zgwałcił, zrezygnował ze służby kapłańskiej, ale nie przyznał się nigdy do zarzuconych mu czynów.

O sprawie Doris napisała w swej książce, wydanej w 2014 i kilka miesięcy temu w filmie „Female Pleasure” („Cała przyjemność po stronie kobiet”). 

Więcej: 

"Ślubowałaś? To twój obowiązek!" Gwałt małżeński - kiedy do niego dochodzi?

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Anna Kobyłka

Pozostałe wiadomości