Gorące tematy

Domek dla lalek, który nauczy Wasze dzieci, jak się zachować w czasie pożaru

Gorące tematy

Aktualizacja:

Na pierwszy rzut zwykły domek dla lalek, w środku zaś skrywa walory edukacyjne. Jakie? O szczegółach opowiedzieli strażacy: Kamil Kieszkowski i Kamil Papis. Spotkała się z nimi dziennikarka Dzień dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.

Niezwykły domek dla lalek

Czy Twoje dziecko wie, jak się zachować w czasie pożaru? Strażacy postanowili edukować dzieci poprzez zabawę. Jednostka zakupiła symulator zagrożeń pożarowych, który wyglądem przypomina domek dla lalek. W domku są mieszkańcy, domowe sprzęty i instalacje.

Domek służy do nauki właściwego zachowania podczas pożaru. Dzięki symulacji dzieciaki mogą zauważyć, że ogień rozprzestrzenia się po pomieszczeniu bardzo szybko. Maluchy dowiedzą się również, jak bezpiecznie i szybko ewakuować się z mieszkania

Pokazujemy tutaj, co złego może wydarzyć się w naszych domach – gdzie czujemy się bezpiecznie- najczęściej to właśnie tu dochodzi do różnych zdarzeń i wypadków, między innymi pożaru choinki, potrawy na palniku czy zatrucia tlenkiem węgla. W pomieszczeniu, gdzie jest pożar przemieszczamy się na czworaka, dzięki temu mamy dostęp do powietrza. Mamy też taką symulację, kiedy do wanny z wodą wpada suszarka. Dochodzi wówczas do tragedii.

-zdradził Młodszy brygadier Kamil Kieszkowski.

Symulator zagrożeń pożarowych jest sterowany poprzez specjalną aplikacją. Od nowego roku strażacy będą pokazywać edukacyjny domek podczas zajęć prewencyjnych w szkołach i przedszkolach.

Zobacz też:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Magdalena Gudowska

Pozostałe wiadomości