Gorące tematy

Dodatkowe narzędzie kontroli - dron, który patroluje miasto

Gorące tematy

Od środy, pierwszego kwietnia zostały wprowadzone nowe obostrzenia dotyczące między innymi tego kiedy i na jak długo możemy wyjść z domu. Wszyscy, którzy takiej potrzeby nie mają powinni zostać w domu. Straż miejska pilnuje, żebyśmy nowych przepisów przestrzegali. Oprócz tradycyjnych patroli, wykorzystuje do kontroli także drony.

Dron, który patroluje miasto

Angelika Wojciechowska, komendant Straży Miejskiej w Siemianowicach Śląskich tłumaczy, że dostaje wiele telefonów od ludzi, z pytaniami o to, jak się zachować w obecnej sytuacji, co można, a czego nie można.

Dodaje, że wszyscy funkcjonariusze straży miejskiej pracują w terenie. Pilnują porządku w mieście za pomocą tradycyjnych patroli, ale także przy użyciu dronu, który jest teraz ich dużym pomocnikiem.

Tego dronu używamy już od pierwszego rozporządzenia Ministra. Od tygodnia latamy i sprawdzamy miejsca, gdzie ludzie lubią się gromadzić. To są boiska szkolne, place zabaw, akweny wodne i alejki spacerowe

Pani komendant dodaje, że odkąd obowiązują te najsurowsze jak dotąd przepisy, ludzi faktycznie gromadzi się mniej. Jednak nie oznacza to, że nie ma nieszczęśliwych wyjątków.

Incydent w Siemianowicach Śląskich

Apel Światowej Organizacji Zdrowia do ludzi młodych o tym, że nie są nieśmiertelni, jak pokazuje przykład młodzieży z Siemianowic Śląskich, nie przynosi skutków. 1 kwietnia czteroosobowa grupa spożywała alkohol w miejscu publicznym. Co więcej, doszło do bójki między nimi a funkcjonariuszami. Jeden z młodych ludzi został zatrzymany, natomiast wszystkim czterem osobom postawiono zarzut złamania zakazu wydanego przez Ministra Zdrowia. Sprawa została skierowana do sądu.

Apelujemy, zostańcie w domach!

***

Jeśli masz wysoką gorączkę, duszności, kaszel, bóle mięśni i czujesz się osłabiony bezzwłocznie zgłoś się do szpitala zakaźnego lub skontaktuj z najbliższą stacją sanepidu. Wszystkie niezbędne i najświeższe informacje dotyczące koronawirusa znajdziesz tutaj.

Zobacz też:

Autor: Anna Korytowska

Pozostałe wiadomości