Czy za kryzys monarchii brytyjskiej odpowiadają Amerykanie? Poznaj szczegóły najnowszej teorii spiskowej

Gorące tematy

Aktualizacja:

Teorie spiskowe skupiają na sobie ogromną uwagę. Jedna z nich mówi, że Amerykanie od lat prowadzą działania mające na celu zrujnowanie monarchii brytyjskiej. Niektórzy twierdzą nawet, że w knowania zaangażowany był Walt Disney i John Travolta.

Wallis Simpson, czyli kobieta, dla której król Edward VIII ustąpił z brytyjskiego tronu, dla wielu do dziś stanowi symbol amerykańskich knowań, zmierzających do unicestwienia brytyjskiej monarchii. W opinii niektórych, jej związek z Windsorem został ukartowany po to, aby pozbyć się nieobliczalnego króla, którego posądzano o kontakty z Adolfem Hitlerem.

Czarna owca na dworze

Dziesiątki lat po skandalu z udziałem Simpson, uwaga brytyjskich i światowych mediów skupiła się na nowej postaci. Pojawienie się na królewskim dworze Meghan Markle dało początek nowym teoriom spiskowym i obarczyło ją winą za trwający kryzys monarchii brytyjskiej.

Mimo że wieść o zaręczynach Markle i księcia Harry’ego spotkała się z ciepłym przyjęciem, dobra prasa przyszłej księżnej nie trwała długo. Media szybko zalała fala krytyki pod adresem Amerykanki. Jednym ze źródeł krytyki aktorki był jej temperament. Przy wielu okazjach Meghan odstępowała od królewskiego protokołu i zamiast zachowywać stosowny dystans i neutralność, publicznie okazywała swoje uczucia.

To są rzeczy niestosowne. Dla zwykłych śmiertelników to jest OK. Tutaj chodzi o to, żeby poddani królowej czuli, że to jest coś ponad zwykłych śmiertelników, że oni żyją inaczej. Stąd cały kryzys. Jeżeli nagle dowiadujemy się, że robią to, co wszyscy inni, to po co na nich łożyć. Musi być jasne, że oni są czymś innym

– wyjaśnił dziennikarz, Marek Ostrowski.

Amerykański spisek

Jak twierdzi Marek Ostrowski, komentator i publicysta, spekulacje dotyczące rzekomych prób zniszczenia przez Amerykanów monarchii stanowią jedynie rodzaj żartu. Za oceanem panują relatywnie swobodne obyczaje, dlatego monarchię traktuje się z przymrużeniem oka, jako relikt przeszłości.

Amerykanie, paradoksalnie, ilekroć słyszą o jakiejś dobrej historii lub wizycie kogoś z rodziny królewskiej, ich dawnych władców, skaczą ze szczęścia

– zauważył Ostrowski.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Meghan Markle udzieli pierwszego telewizyjnego wywiadu po Megxicie?

Ojciec Meghan Markle oczernia córkę w filmie dokumentalnym

Megxit. Ile zarobią Harry i Meghan na opuszczeniu dworu królewskiego?

Autor: Agata Polak