Gorące tematy

Czy Radom da się kochać? "Nie trzeba lecieć do Nowego Jorku"

Gorące tematy

Autor:
Oskar
Netkowski
Reporter:
F. Chajzer, B. Dajnowski
Chajzer vs Radom
Chajzer vs Radom Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Podobno na całym Mazowszu najpiękniejsza dekoracja świąteczna jest nie na warszawskim Nowym Świecie, ale w Radomiu. Filip Chajzer postanowił sprawdzić, czy wszystkie memy o tym mieście są zasadne. Czego dowiedział się reporter?

Jak zakochać się w Radomiu?

Filip Chajzer postanowił lepiej poznać to miasto i jego mieszkańców. Jak sam przyznał, próbował się w nim zakochać. Na ulicach Radomia porozmawiał z pracownicą Organizacji Turystycznej Ziemi Radomskiej, żeby dopytać o najlepsze lokalizacje.

- Spacerujemy przez ulice Focha i jest tu jeden z symboli radomskiego przemysłu. Są tu Radoskór oraz Sofixy. Znajdziemy tu też nasze radomskie fontanny, które w lato są przepiękne. Nie trzeba lecieć do Nowego Jorku - opowiadała Magdalena Krajewska.

Sport Radomiu

Sportowcy co i rusz próbują odczarować "memiczny" wizerunek Radomia. W najwyższej klasie rozgrywkowej są tamtejsi piłkarze, siatkarze i siatkarki.

- Prezydent wspiera miasto. Wszyscy żyją w Radomiu sportem, więc to idzie do przodu. Mamy super halę, więc czujemy się docenieni. Dzisiaj jesteśmy na pierwszym treningu - mówiła Agata Witkowska, siatkarka Radomka Radom.

Wydarzenia kulturalne w Radomiu

Małgorzata Potocka przeprowadziła się z Warszawy do Radomia dwa lata temu, aby zarządzać drugim największym teatrem w Polsce. Jak mieszka się jej w tej części Mazowsza?

- Mieszka się tu cudownie. W Warszawie, kiedy chcę coś kupić, jadę samochodem, na basen, gimnastykę tak samo... A tutaj idę... Mam swoje ulubione sklepy, ryneczek, panią doktor i ukochaną włoską kawiarenkę... - mówiła dyrektorka Teatru Powszechnego w Radomiu.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Oskar Netkowski

Reporter: F. Chajzer, B. Dajnowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości