Gorące tematy

Co słychać w Wielkiej Brytanii? Anna Senkara z najnowszymi informacjami prosto z Londynu

Gorące tematy

Aktualizacja:

Z ogrodów Pałacu Kensington powitała nas Anna Senkara. Czym żyją Brytyjczycy i co słychać u rodziny królewskiej? Jak zwykle, dużo się dzieje. Zobaczcie materiał.

Spotkanie rodziny królewskiej z Davidem Attenborough

Kensington Palace, miejsce, które od ponad trzystu lat jest siedzibą Rodziny Królewskiej. To właśnie tam przyszła na świat królowa Wiktoria, mieszkała Lady Diana, a Harry oświadczył się Meghan. Tam też wychowują się królewskie dzieci. A o nich ostatnio jest głośno. Wszystko za sprawą jednego filmiku. Charlotte, George i Louis, dzieci księcia Williama i księżnej Kate, przeprowadzili wywiad z sir Davidem Attenborough, znanym biologiem, który posiada tytuł szlachecki nadany mu w 1985 roku przez samą Królową Elżbietę. Jest twarzą stacji BBC i propagatorem mody na ekologię, a kilka dni temu zyskał także miano... gwiazdy Instagrama. Attenborough założył konto w aplikacji i w zaledwie trzy dni zebrał prawie czteromilionową publikę, dzięki czemu trafił do księgi rekordów Guinnessa. O co pytały go dzieci książęcej pary?

Loius zapytał o ulubione zwierzę. David Attenborough uwielbia małpki. Charlotte zastanawiała się, czy lubi pająki – biolog wprost je kocha. Najstarszy z rodzeństwa, 7-letni George dopytał o to, jakie zwierzęta zagrożone są wyginięciem. Rozmówca odpowiedział, że ma nadzieje, że żadne.

"Bitwa Braci" w Wielkiej Brytanii

Już w przyszłym tygodniu swoją premierę będzie miała książka Roberta Lacey’ego – "Bitwa Braci". Wielka Brytania żyje tym już dzisiaj. Według przeróżnych doniesień, William i Harry są skłóceni. Wszystko za sprawą decyzji młodszego z nich, o odejściu z Rodziny Królewskiej.

Podobno William tak przeżył decyzję brata o abdykacji, że odmówił zjedzenia z nim wspólnego lunchu

- mówi Anna Senkara.

Co słychać w Wielkiej Brytanii?

To nie koniec nowinek z Wysp. Serial Spitting Image powraca. To wielka gratka dla fanów brytyjskiego, satyrycznego humoru. Oprócz tego, brytyjskie gazety rozpisują się o Stanley’u Johnsonie, który robi zakupy bez maski ochronnej. Dziennikarze Daily Mirror domagają się kary dla ojca premiera.

Zobacz też:

Szokująca książka Polaków o pedofilii na wyspie Jersey. "To opowieść o procederze, o tym, jak groźna jest cisza"

Odkrycie IPN. Słynny James Bond w latach 60. szpiegował w Polsce

Anna Senkara i jej historia na Dzień Dobry. Za co dostała mandat pod Pałacem Buckingham?

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Anna Korytowska

Reporter: Anna Senkara

Pozostałe wiadomości