Gorące tematy

Boże Ciało 2020. Czy sklepy będą otwarte? Gdzie będzie można zrobić zakupy?

Gorące tematy

Miguel Sotomayor/Getty Images

Boże Ciało czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest świętem ruchomym, a jego data zależy od Wielkanocy. Jest obchodzone w kościele katolickim, dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, w pierwszy czwartek po Trójcy Przenajświętszej. Czy w Boże Ciało sklepy będą otwarte? Gdzie będzie można zrobić zakupy?

Boże Ciało 2020 - kiedy wypada święto?

Boże Ciało jest świętem ruchomym - nie jest przypisane do konkretnej daty. Obchodzone jest zawsze w pierwszy czwartek po Trójcy Przenajświętszej, 60 dni po Wielkanocy i 10 dni po Zesłaniu Ducha Świętego. W tym roku przypada 11 czerwca .

Boże Ciało - dzień wolny

W Polsce Boże Ciało to jeden z dni ustawowo wolnych od pracy i szkoły. Jest także dniem wolnym od handlu. W tym roku przypada w czwartek, więc znaczna większość osób planuje wziąć urlop również w piątek i wydłużyć weekend.

Boże Ciało - czy sklepy będą otwarte? Gdzie będzie można zrobić zakupy?

Dla wszystkich osób, które w czwartek chciałyby zrobić większe zakupy spożywcze nie mamy dobrych wiadomości. Zdecydowana większość sklepów w Boże Ciało będzie zamknięta.

W czwartek nieczynne będą zarówno supermarkety, jak i galerie handlowe. Otwarte mogą być natomiast wybrane sklepy osiedlowe . Zależy to jednak od właściciela - za ladą będzie musiał stanąć on sam lub pracownik zatrudniony na umowę zlecenie lub o dzieło. 11 czerwca otwarte mogą być także stacje benzynowe, kawiarnie i restauracje, jednak w niestandardowych godzinach .

Zachęcamy, aby zrobić zakupy wcześniej i uniknąć niepotrzebnego stresu.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Lewandowska

Pozostałe wiadomości