Gorące tematy

Czy warto robić zakupy podczas Black Friday? "Nie można się dać wciągnąć w ten szał"

Gorące tematy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Anna Senkara
Już dziś Black Friday – zakupowe szaleństwo!

Black Friday to prawdziwa gratka dla fanów zakupów i łowców okazji. Jak tegoroczne święto zakupów będzie wyglądało w Londynie? Jakie produkty naprawdę warto kupić w tym czasie i co zrobić, aby nie dać się oszukać? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.

Black Friday w Londynie

Oxford Street w Londynie to najsłynniejsza ulica handlowa na świecie. To właśnie tutaj zjadą tłumy Brytyjczyków w poszukiwaniu okazji. - Black Friday przywędrował do Europy ze Stanów Zjednoczonych. Tym terminem określa się potocznie pierwszy piątek po Święcie Dziękczynienia. Już w latach 60. handlowcy zauważyli, że w ten wolny dzień po święcie warto coś zaoferować ludziom i tak zaczęli dawać im ogromne upusty - opowiadała Anna Senkara, dziennikarka.

W tym roku Brytyjczycy, którzy wybiorą się na zakupy, mogą się spodziewać nawet 50 proc. obniżek. Warto dodać, że wabikiem na klientów są nie tylko wyprzedaże, ale także świąteczne dekoracje, które od kilku tygodniu rozświetlają Oxford Street.

- Miliony światełek, które rozświetlają ulicę, mają przyciągnąć ludzi, zachęcić do zakupów, a handlowcom dać szansę na odbicie się po pandemii - tłumaczyła nasza reporterka. Badania mówią, że w ten weekend Brytyjczycy zamierzają wydać aż 5 miliardów funtów. 42 proc. deklaruje, że będzie kupować prezenty dla bliskich, a 34 proc. nabędzie coś dla siebie.

Co warto kupić podczas Black Friday?

Black Friday od kilku lat popularny jest także w Polsce. Mimo że sklepy kuszą nas obniżkami, podczas zakupów trzeba pamiętać o kilku żelaznych zasadach.

- Faktycznie tego dnia można coś upolować, ale trzeba wcześniej obserwować, śledzić daną branżę czy produkt. Upewnić się, czy oferta jest korzystna i dla kogo. Nie można się dać wciągnąć w ten szał zakupów - mówił w Dzień Dobry TVN Jan Niedziałek, dziennikarz TVN24 i TVN24 BIS.

Na jakie produkty polują Polacy w czasie black friday? - Zależy nam przede wszystkim na tym, aby zaoszczędzić duże kwoty, czyli 200, 300, 500 złotych, a nie 30. Dlatego najczęściej decydujemy się na zakup sprzętów AGD czy mebli. Jednak najwięcej zaoszczędzimy, jeśli w ogóle powstrzymamy od się zakupów - mówił dziennikarz.

Należy podkreślić, że produkt kupiony na wyprzedaży czy black friday również można reklamować. - Klient ma prawo do rękojmi, a sprzedawca nie może nam wcisnąć wadliwego produktu. To samo tyczy się zakupów przez internet - dodał dziennikarz. O czym jeszcze warto pamiętać? Na co uważać? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Zobacz wideo: Jak zaoszczędzić na Black Friday?

Jak zaoszczędzić na Black Friday?
Jak zaoszczędzić na Black Friday? Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Anna Senkara

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości