Gorące tematy

Polki podbijają świat bikini fitness

Gorące tematy


Aż 5 medali, w tym 2 złote i 3 srebrne przywiozły reprezentantki Polski z mistrzostw świata IFBB Bikini Fitness w Ekwadorze. Reprezentujące Polskę sportsmenki są piękne, niezwykle utalentowane i zgodnie podkreślają, że odczuwają dumę ze swojego pochodzenia. Natalia Czajkowska, Natalia Damek, Nikoletta Sularz i Patrycja Słaby były gośćmi w studiu "Dzień Dobry TVN".

 • Reprezentantki Polski przywiozły 2 złote i 3 srebrne medale z mistrzostw świata IFFBB Bikini Fitness w Ekwadorze.
 • Natalia Czajkowska, Natalia Damek, Nikoletta Sularz i Patrycja Słaby były gośćmi w studiu "Dzień Dobry TVN".
 • IFBB Bikini Fitness – jak wygląda konkurs? Na czym polega? Co ocenia się podczas konkursów?
 • Ile kosztuje start w zawodach IFBB Bikini Fitness?

5 zasad odchudzania. Jedna z nich: jedz 2 godziny przed snem

Natalia Czajkowska, Natalia Damek, Nikoletta Sularz i Patrycja Słaby były gośćmi w studiu "Dzień Dobry TVN". Opowiedziały o tym jak wyglądają konkursy bikini, jak przygotowują się do konkursu i ile zajmuje to czasu i co musiały poświęcić?

Kim jest Natala Damek?

Natala Damek jest trenerką personalną i zawodniczką klubu KPSKiF Violetta Bydgoszcz. Natala jest bardzo dumna z tego, że może reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej. Natala Damek ma na swoim koncie więcej sukcesów. Damek jest 7-krotną mistrzynią Polski w Show Dance i Disco Dance, mistrzynią Europy Street Dance oraz mistrzynią świata w IDO Show Dance. Za rok Natala ostatni raz wystąpi w juniorskiej edycji konkursu – po zdobyciu brązowego medalu, a w tym roku srebrnego, być może w 2019 roku przyjdzie czas na złoto? Tego jej życzymy!

Oprócz Natalii Damen sukcesy odnoszą cały czas jej koleżanki: Natalia Czajkowska, Nilotetta Sularz i Patrycja Słaby.

IFBB Bikini Fitness – jak wygląda konkurs? Jak trzeba przygotować się do konkursu?

IFBB Bikini Fitness to kategoria zawodów sylwetkowych. Najważniejsza w tym konkursie nie jest muskulatura, a wyrzeźbienie ciała. Bikini fitness zostało uznane za osobną konkurencję przez IFBB (International Federation of BodyBuilding) dopiero w 2010 roku.

Co ocenia się podczas konkursu IFBB Bikini Fitness?

 • Budowę ciała zawodniczek
 • Jędrność ciała
 • Delikatnie wyrzeźbienie mięśni
 • Symetryczną i proporcjonalną budowę ciała
 • Stan i wygląd skóry
 • Estetyczne przygotowanie zawodniczek na scenie: uroda, fryzura, makijaż, strój, biżuteria czy ogólny wygląd
 • Sposób poruszania się zawodniczek

"Bikini fitness powinno być kwintesencją kobiecości"

Jak wygląda przygotowanie się do konkursu IFBB Bikini Fitness? Ćwiczenia i dieta

Zawodniczki, które chcą wziąć udział w IFBB Bikini Fitness, muszą przygotowywać się tak naprawdę przez kilka lat. To co zabiera im najwięcej czasu to przede wszystkim: praca nad rzeźbą ciała i zarysem (treningi cardio) oraz męczące treningi siłowe. Zawodniczki często decydują się na trenowanie pole dance – ta dyscyplina sportu rozbudowuje całe ciało. Warto jednak zaznaczyć, że nie można mylić zawodów IFBB Bikini Fitness z kulturystyką. Nadmierne rozbudowanie masy mięśniowej nie jest wskazane.

Ważną kwestią jest również dieta. Zawodniczka IFBB Bikini Fitness je pięć posiłków dziennie. W jej diecie znajdują się przede wszystkim: ryż, jaja, drób, wołowina, warzywa, ryby, suplementy białkowe. Najwięcej rygoru w diecie jest na kilka dni przed zawodami. Wtedy zawodniczki piją głównie wodę, a dzień przed aby odwodnić organizm ostatecznie – rezygnują nawet z wody. Taka dieta pozwala jak najlepiej zaprezentować wyrzeźbioną sylwetkę.

Te stroje kąpielowe modelują i wyszczuplają sylwetkę!

Ile kosztuje start w zawodach IFBB Bikini Fitness?

Co jest najdroższe, kiedy chcemy wziąć udział w zawodach IFBB Bikini Fitness? Najtańszy strój to koszt ok. 300 złotych, jeśli jednak chcemy wybrać coś od projektanta – wtedy ceny mogą wynieść nawet 1000-2000 złotych. Buty na obcasie 200-300 złotych. Cena bronzera to koszt ok. 100-200 złotych lub opalania natryskowego (120 złotych). Ważne przed wzięciem udziału w konkursie jest również nauczenie się pozowania – cena godzinnej lekcji może wynieść ok. 120-150 złotych. Do tego dieta – której koszt trudno jest oszacować.

Pozostałe wiadomości