Gorące tematy

Baseny ponownie otwarte dla pływających. „Dużo klientów dzwoni i pyta, jakie są nowe zasady, jak to wygląda”

Gorące tematy

Od 6 czerwca amatorzy pływania ponownie mogą cieszyć się z możliwości korzystania z basenów. Nadal jednak ze względów bezpieczeństwa są zobowiązani do przestrzegania odpowiednich zasad.

Baseny ponownie otwarte – zasady bezpieczeństwa

W ramach czwartego etapu odmrażania gospodarki 6 czerwca ponownie otwarte zostały m.in. baseny. Już od samego wejścia do budynku amatorzy pływania muszą jednak pamiętać o stosowaniu się do zasad bezpieczeństwa. Na ich temat porozmawialiśmy z Klaudią Tęsiorowską.

Klienci, którzy do nas wracają przede wszystkim mają punkty z dezynfekcją rąk. Muszą po wyjściu z windy lub przy wejściu na obiekt zdezynfekować ręce. Jest oczywiście pleksi wystawione w recepcji. (…) Po wejściu na teren szatni muszą mieć na sobie maski

- opowiadała koordynatorka gdańskiego basenu.

Klienci zobowiązani są również do zachowania odpowiedniego dystansu między sobą, w czym mają im pomóc umieszczone na terenie obiektu oznakowania.

Baseny ponownie otwarte – czy pływanie jest bezpieczne?

Aby zapewnić wszystkim pływającym bezpieczeństwo, właściciele basenów musieli zredukować liczbę klientów, którzy mogą przebywać na terenie obiektów.

Zgodnie z zaleceniem i rozporządzeniem Rady Ministrów musimy mieć 50 proc. obłożenia całego obiektu, i faktycznie tak jest, przy założeniu, że pływają 4 osoby osoby na torze. Ogólnie na pływalniach sportowych zawsze jest reżim i ograniczenie liczby osób. My mieliśmy wcześniej 5, w tej chwili to są 4 osoby

- powiedziała Klaudia Tęsiorowska.

Uspokoiła też przy tym, że ratownicy na miejscu pilnują porządku, a samego zagrożenia nie ma nawet w momencie, gdy 2 osoby będą mijały się na torze. Wszystko dzięki zastosowanym środkom.

W basenie nie ma takiej możliwości zarażenia się. Woda oczywiście jest chlorowana. Używamy też dodatkowych lamp UV, które dezynfekują wodę i to sprawia, że nasi klienci, którzy są o tym informowani, czują się po prostu bezpiecznie

- zaznaczyła koordynatorka miejsca.

Zobacz także:

Jak zgubić zbędne kilogramy po kwarantannie? Dietetyk: „Trzeba do tego podejść z cierpliwością”

Była wyszydzana z powodu tuszy, teraz startuje w zawodach bikini fitness. „Wielokrotnie słyszałam słowo <świnia>”

Przemierzamy szlaki rowerowe z Mają Włoszczowską. „Kolarstwo górskie jest taką formą medytacji”

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Reporter: Agata Zjawińska

Pozostałe wiadomości