Gorące tematy

Banksy w Wenecji. Artysta nielegalnie wystawił swoje obrazy na ulicy

Gorące tematy

Aktualizacja:
Fot. youtube

Banksy, jeden z najsławniejszych anonimowych, współczesnych artystów, prawdopodobnie był w Wenecji podczas Biennale Sztuki. Strażnicy miejscy nie pozwolili mu jednak wystawić swoich prac, gdyż nie posiadał zezwolenia- informują włoskie media, publikując jednocześnie nagranie, jakie Banksy zamieścił na swoim instagramie.

Banksy: kim jest?

Banksy to znany na całym świecie brytyjski artysta street art. Artysta używa różnych technik do przekazywania swoich wiadomości, często humorystycznych, dwuznacznych lub związanych z polityką. Jego unikalna forma sztuki ulicznej łączy ze sobą graffiti i charakterystyczną technikę szablonową oraz odważne i ryzykowne umiejscowienie prac. Banksy do dziś nie ujawnił swojej tożsamości, pomimo ogromnej rzeszy fanów i setek teorii dotyczących jego tożsamości.

Więcej:

Banksy w Wenecji

Artysta pojawił się na odbywającym się w Wenecji Biennale. Bardzo szybko został przegoniony przez weneckich strażników miejskich. Banksy siedział w towarzystwie sztalug z dziewięcioma pracami składający mi się na jedno dzieło. Przedstawiało ono ogromny statek wycieczkowy, będący symbolem prawdziwego utrapienia Wenecji. Banksy umieścił na swoim Instagramie nagranie wideo na którym widać, jak przy placu Świętego Marka mężczyzna (prawdopodobnie on sam) rozkłada swoje dzieła i siada przy nich jak zwykły uliczny sprzedawca obrazów.

Zamieszczone nagranie sam Banksy komentuje tak:

Ustawiam swoje stoisko na Biennale w Wenecji. Mimo że jest to największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie w kulturze na świecie, z jakiegoś powodu nie zostałem nigdy zaproszony

Autor: Anna Kobyłka

Pozostałe wiadomości